Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Akcje PBG mogą zostać zastąpione w WIG 20 przez akcje Boryszewa

0
Podziel się:

Akcje PBG, w ramach rocznej rewizji składu indeksów giełdowych, mogą z dużym prawdopodobieństwem opuścić WIG 20.

Akcje PBG mogą zostać zastąpione w WIG 20 przez akcje Boryszewa
(Reporter Poland)

Akcje PBG, w ramach rocznej rewizji składu indeksów giełdowych, mogą z dużym prawdopodobieństwem opuścić WIG 20 - wynika z szacunków analityków Trigon DM. Analitycy spodziewają się, że akcje budowlanej spółki zostaną zastąpione w indeksie dużych spółek przez walory Boryszewa.

_ - Według przygotowanego przez nas rankingu indeks WIG20 z dużym prawdopodobieństwem opuszczą akcje spółki PBG, które obecnie są spozycjonowane o 3 oczka poniżej progu dającego szansę pozostania w indeksie. Przed PBG w rankingu znalazł się Eurocash, Netia i Bank Millennium, a różnica pomiędzy PBG i Bankiem Millennium jest znacząca. Spodziewamy się, że akcje PBG zostaną zastąpione akcjami Boryszewa _ - napisali analitycy.

Dodali, że opuszczenie indeksu WIG 20 przez Getin Holding nie jest ich zdaniem możliwe podczas rocznej korekty indeksów ze względu na historycznie wysokie obroty na akcjach spółki.

_ - Na opuszczenie indeksu WIG 20 przez Getin Holding będzie trzeba jeszcze poczekać, wysokie historyczne obroty na akcjach spółki zapewniają jej miejsce w gronie big-capów przez co najmniej kolejny kwartał _ - ocenili.

Analitycy Trigon DM spodziewają się również zmian w składach indeksów mWIG 40 i sWIG 80. Indeks średnich spółek opuszczą ich zdaniem MCI i PEP, a ich miejsce zajmą PBG i Hawe. W sWIG 80 analitycy spodziewają się zastąpienia akcji Konsorcjum Stali, Erbudu, Chemoservisu-Dwory, Kruszwicy, Stalprofilu, ABC Daty i Mirbudu przez walory PEP, MCI, Ovostaru, Almy Market, Rank Progress, Benefit Systems i Neuca.

Roczna korekta indeksów giełdowych nastąpi 16.03.2012 r. Giełda dokonuje rewizji na podstawie rankingu sporządzonego po ostatniej sesji stycznia.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)