Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Julia Grzesiek
|

Były rekruter Google wskazuje pytanie, które warto zadać pracodawcy na rozmowie o pracę

15
Podziel się:

Rozmowa o pracę to nie tylko "grillowanie" kandydata. Przeważnie pod koniec spotkania role się odwracają. Były rekruter Google Nolan Church podpowiada, jakie pytanie warto zadać potencjalnemu pracodawcy, by wyciągnąć z rozmowy możliwie największe korzyści.

Były rekruter Google wskazuje pytanie, które warto zadać pracodawcy na rozmowie o pracę
O co może zapytać kandydat na rozmowie o pracę? (Getty Images, StockRocket)

Rozmowa o pracę składa się najczęściej z kilku stałych elementów. Przeważnie około 10-15 minut przed zakończeniem rozmowy kandydaci otrzymują szansę na zadanie własnych pytań i rozwianie ewentualnych wątpliwości dotyczących stanowiska lub firmy.

Jak czytamy w serwisie CNBC Make It, zdaniem byłego rekrutera Google Nolana Churcha jest jedno szczególnie istotne pytanie, które warto zadać potencjalnemu pracodawcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rekrutacja przed lotem w kosmos. Sześć etapów w półtora roku

O co może zapytać kandydat na rozmowie o pracę?

Oprócz typowych pytań, dotyczących m.in. zespołu, z którym miałbyś pracować, czy misji firmy, warto również dowiedzieć się, jakie konkretne zadania i obowiązki mogą pojawić się na twoim stanowisku. "Co jest kluczowym problemem, który mogę rozwiązać już w pierwszym miesiącu pracy?" – to pytanie, które według Nolana Churcha powinno wybrzmieć z ust każdego kandydata.

Jak czytamy w CNBC Make It, zapytanie o tę istotną kwestię łączy się z co najmniej dwiema korzyściami. Church zauważa, że odpowiedź udzielona przez rekrutera często pomaga kandydatowi stwierdzić, czy dane stanowisko rzeczywiście spełnia jego oczekiwania. Dzięki temu aplikujący może ocenić i zadecydować, "czy na pewno chce zajmować się tego rodzaju wyzwaniami" – mówi ekspert. Poruszenie tej kwestii zasygnalizuje także rekruterowi, że jesteś osobą ambitną i nie boisz się wyzwań.

Sposób na "szybkie zwycięstwo"

Jak zaznacza Church, każde stanowisko pracy tworzone jest z myślą o pewnych istotnych sprawach, którymi należy się zająć. Poznając najważniejszy problem zespołu już na poziomie rozmowy kwalifikacyjnej, możesz zacząć kształtować swoje podejście do pracy i myśleć nad rozwiązaniem tego wyzwania. Dzięki temu, kiedy zaczniesz już pracę, możesz odnieść tzw. szybkie zwycięstwo. Co więcej, postawa pokazująca, że jesteś gotowy do działania już od pierwszego dnia, może okazać się "fundamentem przyszłego sukcesu" - czytamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
praca
rozwój osobisty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Izydor
6 miesięcy temu
Ja zarabiam na siebie poprzez własną działalność na rynku nieruchomości. Współpraca z firmą Polzen daje mi same korzyści. To dobry kierunek inwestycyjny!
Nina
7 miesięcy temu
Ja miałam to szczęście, że trafiłam do świetnej firmy i rozwijam swoją karierę w Phinance. Rozmowa o pracę przebiegła w bardzo pozytywnej atmosferze. Firma oferuje jakościowe szkolenia, które pomogły mi szybciej odnaleźć się w nowej pracy. Pracuję w elastycznych godzinach, więc bez problemu łączę ją ze swoimi pasjami. Super sprawa.
Maja
7 miesięcy temu
ciekawe spojrzenie... branża hr, rekrutacje i kadry to bardzo ciekawe dziedziny, nie dziwie się, że na niektóre kursy w ADN Akademia brakuje miejsc
Marcelina
7 miesięcy temu
Dobrze, że ja uczyłam się w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych i nie mam problemu, żeby znaleźć pracę w zawodzie jako Podolog. Akurat popyt na mój zawód jest, a do tego dobre zarobki.
Zdeb
7 miesięcy temu
Dziś nikogo to nie interesuje o co pyta jakiś człowiek bo i tak brakuje ludzi do pracy można odwrotnie zapytać tego śmiesznego co on wie o pracy która ja mam wykonywać