Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Nadchodzą zmiany w PKO BP. Kolejny kandydat do rady nadzorczej

2
Podziel się:

Skarb Państwa zgłosił Andrzeja Oślizło jako kandydata do składu Rady Nadzorczej PKO BP — poinformował bank w komunikacie. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zostało zaplanowane na 2 lutego 2024 r.

Nadchodzą zmiany w PKO BP. Kolejny kandydat do rady nadzorczej
Nadchodzą zmiany w PKO BP (GETTY, NurPhoto)

W czwartek PKO Bank Polski opublikował komunikat, w którym wskazał kolejnego kandydata Skarbu Państwa do przyszłej rady nadzorczej. Został nim Andrzej Oślizło, który od ponad 25 lat zarządza przedsięwzięciami biznesowymi w Polsce i na rynkach zagranicznych - czytamy w komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Słowa Tuska to blef? Ekspert: tego co było przed wyborami, już nie ma

Andrzej Oślizło został zgłoszony do Rady Nadzorczej PKO BP

PKO BP podało, że Andrzej Oślizło specjalizuje się w zarządzaniu przedsiębiorstwem, inwestycjach, fuzjach i przejęciach, a także strategiach, w szczególności ekspansji zagranicznej. Ponadto Oślizło pełnił funkcję prezesa i członka zarządu spółek z członka zarządu spółek z branż: ICT, TSL, lotniczej, finansów i bankowości (m.in. Schenker, LOT, Aviva, Expander, Burietta - Grupa Inelo).

Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także współpracę z funduszami private equity m.in. Trinity Management i Innova Capital, z ramienia których pełnił funkcje nadzorcze i zarządcze w organach spółek portfelowych, a także odpowiadał za wzrost ich wartości i wyjścia kapitałowe. Zasiadał w radach nadzorczych: Burietta (Grupa Inelo), SGB SSO, Intrum, Gold Finance, BZ WBK - Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Expander Advisors, Casinos Poland.

Zmiany w PKO BP

Andrzej Oślizło nie jest pierwszym kandydatem do rady nadzorczej. We wtorek bowiem rząd przedstawił siedmiu kandydatów. Są nimi: Maciej Cieślukowski, Hanna Kuzińska, Szymon Midera, Marek Panfil, Marek Radzikowski, Paweł Waniowski i Katarzyna Zimnicka-Jankowska.

Dodajmy, że rada nadzorcza decyduje o składzie zarządu. A zatem jej wymiana pozwoli na odwołanie dotychczasowych władz i nominowanie nowych.

Warto przypomnieć, że 2 lutego 2024 r. odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy (NWZA), które podejmuje decyzje w sprawie nominacji osób do rady nadzorczej. Pierwszą spółką z państwowych gigantów, w której "żelazna miotła" wymiotła stary skład, była Enea.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Wsi24
4 miesiące temu
A tym czasem prof.ktorzy pisali opinie dla Bodnara zasidli w zarządzie PGE !!!
AQQ
4 miesiące temu
Zacznijmy od tego, że na inflację wywołaną wojną nie reaguje się podwyżkami stóp procentowych i finansowym dobijaniem społeczeństwa, a Glapiński to właśnie zrobił i za to czekać go powinien Trybunał Stanu ! ...bo jaki wpływ na obecną inflację mają kredyty zaciągnięte kilka lat temu ??? ŻADEN ! A odpowiedzią rządu na wysokie oprocentowanie kredytów nie mogą być dopłaty do odsetek od tych kredytów z podatków nas wszystkich, tylko skasowanie sztucznie kreowanego WIBORu, który jak już, to powinien dotyczyć nowych, a nie starych kredytów albo odnosić się tylko do kwoty raty, a nie całego kredytu. I na koniec pytanie: co to jest akcja "kredyt 2%" ? Odpowiedź: Bankierek Glapiński podwyższa stopy procentowe, a Banksterek Morawiecki z budżetu państwa robi przelewy do banków. Efekt: REKORDOWE ZYSKI BANKÓW i jednoczesne zubożenie społeczeństwa, a Tusk planuje przelewać z naszych podatków jeszcze więcej w ramach akcji "kredyt 0%" ...