Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Problemy policji. Sąd unieważnił umowę z Motorolą na system łączności

56
Podziel się:

Sąd unieważnił wartą ponad 150 mln złotych umowę na system łączności, który Policja zleciła Motoroli. Zgodził się tym samym z Krajową Izbą Odwoławczą, która wcześniej również unieważniła umowę - informuje "Puls Biznesu".

Sąd unieważnił umowę na system łączności Policji (zdj. ilustracyjne).
Sąd unieważnił umowę na system łączności Policji (zdj. ilustracyjne). (Policja)

"PB" pisze o tym, że Policja podpisała umowę wartą ponad 150 mln złotych z Motorolą, pomimo faktu, że przetarg konkurencyjny nie został formalnie zakończony. Kwestią przetargu bowiem wciąż zajmowała się Krajowa Izba Odwoławcza.

KIO najpierw anulowała decyzję Komendy Głównej Policji (KGP) o unieważnieniu przetargu, a następnie unieważniła umowę z Motorloą Solutions. Z decyzjami Izby zgodził się Sąd Okręgowy w Warszawie.

- Sąd Okręgowy zdaje sobie sprawę, kim jest zamawiający, i tym bardziej go to zasmuca. Nie tylko skarb państwa, ale mówimy o Policji, która ma stać na straży prawa, a tutaj w ewidentny sposób czyniono wszystko, aby doprowadzić do wykonania umowy przez konsorcjum Motorola, mimo że to konsorcjum zostało z postępowania konkurencyjnego wykluczone - powiedział sędzia Wiktor Piber w trakcie uzasadnienia wyroku, cytowany przez "PB".

Zobacz także: Zobacz też: Upaństwowienie biznesu. "Zapędy z ubiegłego wieku, etatyzm"

Decyzja sądu oznacza, że sytuacja wraca do stanu prawnego z lipca 2019 roku, czyli do okresu sprzed unieważnienia przez KGP przetargu. "PB" zwróciła się również do KGP o stanowisko w tej sprawie, które nadeszło do redakcji gazety po publikacji artykułu w gazecie.

- Zwróciliśmy się do Sądu o pisemne uzasadnienie wyroku. Ewentualny komentarz będzie możliwy po zapoznaniu się z uzasadnieniem Sądu, aczkolwiek należy podkreślić, że wykorzystanie przez nas przysługujących uprawnień w postaci korzystania ze środków ochrony prawnej było działaniem podjętym w dobrej wierze, mającym na celu ochronę interesów Skarbu Państwa, a nadto wszystkie czynności w procedurze zamówień publicznych w KGP podejmowane są na podstawie i w granicach prawa - informuje Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(56)
Koloolo
4 lata temu
A to niedobra ta Kasta !!! Prawo będą respektować w państwie PiS? Niemożliwe
Janina
4 lata temu
Znaleźć winnych i ukarać najlepiej zz rodzinami pozbawić wszystkiego co ma wartość spakować i wystawić poza granice państwa nie będą nas tu 🐕 okradać
Szyderca
4 lata temu
Uuuu s tyle się pewnie wódki wypiło kopert pobrało a tu sąd unieważnił
Aaa
4 lata temu
Po udzieleniu odpowiedzi przez Ciarkę dochodzę do wniosku, że nie zrozumiałem pytania. Albo inaczej można to określić cytatem z "Misia" -"ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział".
Zawsze
4 lata temu
JP
...
Następna strona