Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|
aktualizacja

Będą kolejne dopłaty. Rząd już nad tym pracuje

751
Podziel się:

Trwają prace nad co najmniej trzema kolejnymi inicjatywami, które mają złagodzić skutki rosnących cen. Wśród nich jest przyznanie dodatku na inne paliwa niż węgiel - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Będą kolejne dopłaty. Rząd już nad tym pracuje
Rząd szykuje dopłaty do wszystkich paliw - pisze "DGP" (PAP, PAP/Przemysław Piątkowski)

Jak czytamy, PiS chce rozprawić się z opiniami, zgodnie z którymi wprowadzenie dodatku węglowego dyskryminuje osoby, które opalają domy innymi paliwami. "Rząd podjął więc polityczną decyzję, by jeszcze przed sezonem grzewczym przygotować przepisy wprowadzające kolejne dopłaty" - informuje gazeta.

Rozmówca "DGP" zaznacza, że dopłaty na pewno będą dotyczyć oleju opałowego, pelletu, gazu LPG. - Być może także drewna – zdradza. Na jakie pieniądze będziemy mogli liczyć? – Raczej będzie to proporcjonalne do skali podwyżek cen poszczególnych rodzajów paliw – ocenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fotowoltaika już nieopłacalna? Ekspert przekonuje: Zwróci się w mniej niż 10 lat

Rząd szykuje kolejne dopłaty

Gazeta wspomina, że to nie koniec rządowego wsparcia. Jak podaje, W Ministerstwie Aktywów Państwowych rozważane jest przygotowanie ustawy pomocowej dla ciepłowni.

Chodzi o jakąś formę rekompensaty lub dodatku na zakup paliw. Projekt może być gotowy jeszcze w sierpniu. Jeden z rozmówców dodaje, że kwestia ta może być wstępnie omówiona już na jutrzejszym posiedzeniu rządu - czytamy.

Rząd ma również zastanawiać się objęciem tarczą antyinflacyjną pelletu, oleju opałowego i węgla. "Oznaczałoby to obniżenie stawek VAT, choć nie wiadomo jeszcze, o ile i na jakie kategorie opału. Zmiana weszłaby w życie najpóźniej 1 listopada, kiedy będzie wydłużana obecnie obowiązująca tarcza" - pisze "DGP".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
pieniądze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(751)
Niepoprawny o...
2 lata temu
I co dalej? Ceny węgla na rynku w Rotterdamie spadają, a więc należałoby skorygować dopłaty. Ta ciągła pogoń z datacjami do cen nie ma żadnego sensu gdyż ceny w obecnym okresie są wyjątkowo niestabile. W konsekwencji może się okazać, że za samą kwotę dopłaty będzie można kupić więcej węgla niż przed rokiem.
Niepoprawny o...
2 lata temu
Jak zwykle bez sensu czyli zgodnie z obecnymi trendami. Z jednej strony podwyżka stóp procentowych aby powstrzymać inflację (jest to zgodne z nauką ekonomii) a z drugiej dodatkowe pieniądze aby przeciwdziałać jej skutkom. Absurd, ekonomia o czymś takim nie słyszała. Jeżeli rządzący wszystko mogą i potrafią to niech odwołają przyciąganie ziemskie wokół Pałacu Kultury lub/i Giewontu. Będziemy mieli atrakcje na miarę światową i zarobimy krocie. Sądzę, że wystarczy na dalsze finansowanie jedynie słusznych decyzji podjętych wbrew prawom ekonomii przez wszystkowiedzących prawników i historyków. Ten rząd już dawno zlekceważył ekonomię, drwi sobie z autorytetów i pokazuje co to nie my. A może jest inna przyczyna obecnej sytuacji: cały świat się skrzyknął przeciwko Naszej Kochanej Władzy i robi jej wbrew. Kto to ze śmiertelnych może wiedzieć?
ariusz96
2 lata temu
Chciałem być chociaż częściowo ekologiczny, po obejrzeniu ofert zlikwidowałem swojego starego "kopciucha" i zainstalowałem Panele na Podczerwień {budynek wielorodzinny}, rewelacyjne i tanie ogrzewanie lepsze i tańsze od pompy czy fotowoltaiki - dlaczego pomija się ludzi co dbają o środowisko ogrzewanie to nie tylko węgiel,gaz lub pellet .
wyborca
2 lata temu
Węgiel podrożał 400%,gaz, olej opałowy ceny są zamrożone do 2024r,to na jakiej podstawie przysługuje rekompensata za podwyżki cen gazu,oleju opałowego????
doradca
2 lata temu
Przestańcie dolewać benzyny do pożaru: drukować i podsycać inflację
...
Następna strona