Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Kubiak
|

Spokojny koniec tygodnia

0
Podziel się:

Ostatnie w tym tygodniu notowania przyniosły wyciszenie negatywnych nastrojów, z których eskalacją mieliśmy do czynienia w środę i czwartek po tym jak globalne rynki skorygowały ostatnie odbicie.

Ostatnie w tym tygodniu notowania przyniosły wyciszenie negatywnych nastrojów, z których eskalacją mieliśmy do czynienia w środę i czwartek po tym jak globalne rynki skorygowały ostatnie odbicie.

Nasz parkiet przez całą sesję falował w ślad za zachodnioeuropejskimi wskaźnikami, w oczekiwaniu na istotne dane z amerykańskiego rynku pracy. Po optymistycznym początku sesji i rozpoczęciu notowań z animuszem w miarę upływu czasu dynamiczny wzrost, który nie został poparty obrotem uległ załamaniu. Opublikowane po południu gorsze od oczekiwań dane spowodowały gwałtowne zejście na dzienne minima, jednak wyprzedany rynek ostatecznie za odbijającymi amerykańskimi indeksami finiszował na wyraźnym plusie. WIG oraz WIG20 zyskały odpowiednio 1,61 oraz 2,37 procent przy obrocie, który nie zachwycił i nie przekroczył 900 milionów złotych.

Najsilniejszymi filarami rynku okazał się dzisiaj papiery Pekao oraz PKNOrlen, których kursy przez całą sesje utrzymywały się po dodatniej stronie rynku, by zakończyć dzień ponad sześcioprocentowymi wzrostami. Silniej od rynku zachował się również akcje TPSA oraz BZWBK. Z kolei opublikowane przed sesją zgodne z oczekiwaniami wyniki PKO BP nie wpłynęły znacząco na zachowanie kursu, który zmieniał się na równi z rynkiem. Ponadto publikacja nieco lepszych od spodziewanych wyników przez TVN oraz PBG nie determinowała dzisiaj zachowania kursów tych spółek.

Inaczej było na szerszym rynku w przypadku JWConstruction, który zaprezentował wynik za trzeci kwartał o jedną czwartą gorszy od wypracowanego w analogicznym kwartale ubiegłego roku. Fakt ten mógł wpłynąć na wyraźne osłabienie wycen innych deweloperów w tym GTC oraz Polnordu.

Mijający tydzień pokazał, że rynek jest cały czas w trakcie ubijania długoterminowego dołka, a utrzymująca się duża zmienność świadczy o sporej niepewności. Euforia związana z nadziejami na nowe otwarcie po wyborach prezydenckich w USA przeplotła się ze strachem po serii słabych danych makro z największych światowych gospodarek, które trzeba było stymulować kolejnymi obniżkami stóp do których doszło w tym tygodniu w strefie Euro, Anglii, Szwajcarii oraz Czech._ _

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)