Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Qumak zniknie z giełdy. Znamy datę wykluczenia akcji z obrotu

0
Podziel się:

Informatyczno-technologiczna polska spółka Qumak po 13 latach opuszcza warszawską giełdę. Nie przetrwała nie tylko na giełdzie.

Po 13 latach kończy się giełdowa historia spółki Qumak.
Po 13 latach kończy się giełdowa historia spółki Qumak.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW)
zdecydował o wykluczeniu z obrotu akcji spółki Qumak. W ten sposób kończy się giełdowa historia. Firma debiutowała na parkiecie 13 lat temu. Trzynastka okazała się jednak pechowa.

Ostateczny termin wykluczenia giełda ustaliła na 21 sierpnia. Do tego czasu można jeszcze handlować akcjami, choć w praktyce nie ma czym. Papiery są warte 1 grosz za sztukę. Co ciekawe, w piątek dokonywano nimi jeszcze transakcji. W czasach świetności akcje chodziły nawet po kilkanaście złotych.

Wykluczenie akcji to efekt decyzji sądu o ogłoszeniu upadłości Qumaka. Właśnie uprawomocniła się (trzeba było czekać 6 miesięcy). Informatyczno-technologiczna firma nie przetrwała więc nie tylko na GPW.

Ostatni raport kwartalny spółki pokazał, że przynosi ona straty. Od stycznia do marca tego roku Qumak był pod kreską ponad 2 mln zł.

Zobacz także: Inwestycje. Firmy coraz chętniej omijają giełdę

Od momentu ogłoszenia upadłości zarząd nad majątkiem spółki zgodnie z przepisami prawa upadłościowego sprawuje syndyk masy upadłościowej.

Qumak działał na polskim rynku ponad 30 lat. Zaczynał m.in. od sprzedaży komputerów. Wśród inwestorów na początku lat 90-tych ubiegłego wieku byli Amerykanie.

Spółka jeszcze 20-30 lat temu tworzyła sieci komputerowe. Następnie m.in. współtworzyła "inteligentne budynki" i projektowała centra przetwarzania danych. Ostatnio oferowała innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadcząc usługi obejmujące m.in. konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)