Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

Komornik zajął aktywa Qumaka. Ponad 4 mln zł

4
Podziel się:

Duża giełdowa spółka z branży IT ma kolejne kłopoty. Tym razem ma na głowie komornika. Roszczenia w stosunku do Qumaka ma IBM.

Qumak na na głowie komornika.
Qumak na na głowie komornika. (PAP)

Informatyczno-technologiczna spółka Qumak ma problem. Otrzymała pismo o wszczęciu egzekucji komorniczej. Stało się to na wniosek IBM Polska, a więc krajowego oddziału jednego z najstarszych przedsiębiorstw informatycznych na świecie.

W wyniku egzekucji doszło do zajęcia aktywów Qumaka. Przede wszystkim udziałów w spółkach zależnych: Qumak Professional Services, Skylar oraz Star ITS. Ich wartość to 4,2 mln zł.

Nowy rok zaczął się dla Qumaka źle. Zajęcie komornicze to nie jedyny problem. W środę spółka straciła jednego z ważniejszych swoich klientów - spółkę Energa Operator. Wypowiedziała ona umowę sprzed ponad dwóch lat o świadczenie usług contact center. Uzasadnia to winą Qumaka. Kontrakt przewidywał wynagrodzenie za tzw. "zadanie I" w kwocie 8 mln 735 tys. 558, 40 zł brutto. Miesięcznie wychodziło nieco ponad 242,5 tys. zł.

Zobacz także: Komornik w firmie. Jak się ratować?

Po pierwszych trzech kwartałach 2018 roku Qumak miał 20 mln zł straty. Przychody ze sprzedaży towarów i usług były na poziomie 90 mln zł wobec prawie 210 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Nie dziwi więc zjazd na akcjach spółki. W tej chwili jedna sztuka wyceniana jest na 29 groszy. A jeszcze pod koniec sierpnia chodziły po blisko 2 zł.

Egzekucja czy wypowiedzenie umowy przez Energę są tym większym ciosem, że sytuacja finansowa w Qumaku nie jest najlepsza. Zarząd pod koniec października nawet złożył w sądzie rejonowym w Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości spółki.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na giełdzie w Warszawie od 2006 roku. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego oraz świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań oraz wsparcie techniczne i serwisowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
aniela
3 lata temu
wykupią za 1 PLN i oddadzą Andruszkiewiczowi
boguss
3 lata temu
to jedna z niewielu firm powstałych z PPP flagowy produkt NFI Magna Polonia. Sprzedano kilkaset najlepszych polskich firm i utworzono za to kilka bankrutów .
Rafał Czarnot...
3 lata temu
I Polski komornik działa na korzyść hamertkańskiej spółki , WSTYD
jijko
3 lata temu
cos co polskie ma jeszcze jakies szanse na przetrwanie? :((