Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
qumak
04.01.2019 09:40

Komornik zajął aktywa Qumaka. Ponad 4 mln zł

Duża giełdowa spółka z branży IT ma kolejne kłopoty. Tym razem ma na głowie komornika. Roszczenia w stosunku do Qumaka ma IBM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Qumak na na głowie komornika.

Informatyczno-technologiczna spółka Qumak ma problem. Otrzymała pismo o wszczęciu egzekucji komorniczej. Stało się to na wniosek IBM Polska, a więc krajowego oddziału jednego z najstarszych przedsiębiorstw informatycznych na świecie.

W wyniku egzekucji doszło do zajęcia aktywów Qumaka. Przede wszystkim udziałów w spółkach zależnych: Qumak Professional Services, Skylar oraz Star ITS. Ich wartość to 4,2 mln zł.

Nowy rok zaczął się dla Qumaka źle. Zajęcie komornicze to nie jedyny problem. W środę spółka straciła jednego z ważniejszych swoich klientów - spółkę Energa Operator. Wypowiedziała ona umowę sprzed ponad dwóch lat o świadczenie usług contact center. Uzasadnia to winą Qumaka. Kontrakt przewidywał wynagrodzenie za tzw. "zadanie I" w kwocie 8 mln 735 tys. 558, 40 zł brutto. Miesięcznie wychodziło nieco ponad 242,5 tys. zł.

Komornik w firmie. Jak się ratować?

Po pierwszych trzech kwartałach 2018 roku Qumak miał 20 mln zł straty. Przychody ze sprzedaży towarów i usług były na poziomie 90 mln zł wobec prawie 210 mln zł w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Nie dziwi więc zjazd na akcjach spółki. W tej chwili jedna sztuka wyceniana jest na 29 groszy. A jeszcze pod koniec sierpnia chodziły po blisko 2 zł.

Egzekucja czy wypowiedzenie umowy przez Energę są tym większym ciosem, że sytuacja finansowa w Qumaku nie jest najlepsza. Zarząd pod koniec października nawet złożył w sądzie rejonowym w Warszawie wniosek o ogłoszenie upadłości spółki.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na giełdzie w Warszawie od 2006 roku. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego oraz świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań oraz wsparcie techniczne i serwisowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: qumak, qmk, ipo, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-01-2019

jijkocos co polskie ma jeszcze jakies szanse na przetrwanie? :((

05-01-2019

bogussto jedna z niewielu firm powstałych z PPP flagowy produkt NFI Magna Polonia. Sprzedano kilkaset najlepszych polskich firm i utworzono za to kilka … Czytaj całość

05-01-2019

Rafał CzarnotaI Polski komornik działa na korzyść hamertkańskiej spółki , WSTYD

Rozwiń komentarze (4)