Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Ofensywa ministra klimatu. Chce dla Polaków więcej energii z OZE

215
Podziel się:

Rozwój morskiej energetyki wiatrowej, upowszechnienie odnawialnych źródeł energii wśród odbiorców domowych oraz rozwój programu "Mój Prąd" - to cele, jakie stawia przed sobą minister ds. klimatu Michał Kurtyka.

Minister Mchał Kurtyka chce upowszechnienia OZE wśród Polaków.
Minister Mchał Kurtyka chce upowszechnienia OZE wśród Polaków. (Flicker, Annika Haas (EU2017EE))

Minister Kurtyka stawia sprawę jasno: to Ministerstwo Klimatu będzie się regulacyjnie zajmowało odnawialnymi źródłami energii.

- Odpowiedzialność za rozwój OZE będzie znajdować się w Ministerstwie Klimatu. Jednym z elementów, którym będziemy zarządzać, będzie np. rozwój morskiej energetyki wiatrowej - powiedział PAP Michał Kurtyka.

Jak dodał, "musimy jeszcze dokonać inwentaryzacji, dopiero po niej będzie można powiedzieć, jakie działania w obszarze regulacji zostaną podjęte jako pierwsze".

Zobacz także: Obejrzyj: Zmiany klimatu wpłyną na polskie rolnictwo. Możemy na tym skorzystać

Podkreślał jednak, że głównym celem działalności MK będzie podnoszenie jakości życia obywateli poprzez redukcję emisji, ze szczególnym uwzględnieniem tej emisji, która przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza.

- Mamy przed sobą dyskusję na forum europejskim o przyszłości wielu programów finansowych w kontekście perspektywy budżetowej 2021-2027. Chcielibyśmy zmobilizować jak największe środki na podniesienie poziomu życia Polaków - podkreślił.

Jego zdaniem program "Mój Prąd" powinien zostać rozwinięty. Kurtyka zastrzegł, że chodzi o taki rozwój, by te i podobne programy były jak najbardziej przyjazne dla beneficjentów. Minister dodał, że będzie chciał pochylić się nad programem "Czyste Powietrze", ocenić jego funkcjonowanie i zaproponować zmiany, które zwiększą efektywność programu.

Program "Mój Prąd" zakłada dotacje na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych (o mocy od 2 do 10 kW). Budżet programu to 1 mld zł. Dofinansowanie obejmuje do 50 proc. kosztów instalacji i wynosi do 5 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(215)
Pobudka
4 lata temu
"Ministerstwo Klimatu"? - Poważnie? co dalej? - Ministerstwo Prawdy? Ministerstwo Magii? Ludzie obudźcie się - to jest zbiorowy obłęd! Ostatnie chwile na otrzeźwienie.
Artur
4 lata temu
Bardzo dobre założenia! żeby tylko dało się je wprowadzić w życie.. wszyscy może będziemy mogli w końcu odetchnąć zimą pełną piersią. Ja jestem żywym dowodem na to, że programy rządowe działają bo dostałem dofinansowanie do zakupu nowoczesnego, ekologicznego kotła EEI PELLETS od kostrzewy. Warto korzystać z programów!
3 _KRÓL
4 lata temu
W CHINACH PRZYZWOITE PANELE... ZA POŁOWE CENY!!!! U NAS TE SAME 2 RAZY DROŻSZE .............CUDA CUDA OGŁASZAJCIE
EDEK_globtrot...
4 lata temu
jak sobie zmodernizujecie domki... to wprowadzą kataster;-))) a od instalacji fotowoltanicznych podatek od luksusu;-) jak w Hiszpani bo nie ma na socjal ;-) dla
F1
4 lata temu
BZDURY , BZDURY , BZDURY - NA DOFINANSOWANIE ZA WYMIANĘ PIECA CZEKAM OD 6 MIESIĘCY I NIKT NIE CHCE MI ODPOWIEDZIEĆ KIEDY DOSTANĘ , A ZA REKLAMĘ FOTOWOLTAIKI " 50% DOFINANSOWANIE , ALE NIE WIĘCEJ NIŻ 5000 PLN" , KTOŚ POWINIEN TRAFIĆ DO WIĘZIENIA !!!!!!!
...
Następna strona