Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZ
|

Pensje lekarzy. Tyle chcieliby zarabiać

58
Podziel się:

Wielu lekarzy pracuje na kilku etatach jednocześnie, bo zarobki w służbie zdrowia nie należą do wysokich. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy sprawdził jak musiałyby wzrosnąć pensje, żeby lekarze zdecydowali się pozostać przy jednym miejscu pracy.

Pensje lekarzy. Tyle chcieliby zarabiać
Lekarze chcą więcej zarabiać. (Flickr, Hospital CLÍNIC CC BY 2.0. Flickr)

Jak wynika z przeprowadzonego przez OZZL badania, zaledwie 16 proc. lekarzy nie zgodziłoby się na pracę tylko w jednym miejscu bez względu na wynagrodzenie.

Zdecydowana większość chciałaby pracować na jednym etacie, jeśli pensja byłaby odpowiednio wysoka i odpowiadała kwalifikacjom oraz ponoszonej odpowiedzialności.

"Przy poziomie wynagrodzeń powyżej 15 tys. PLN netto za jeden etat – gotowych do pracy wyłącznie w jednym miejscu w publicznej ochronie zdrowia jest 84 proc. ankietowanych lekarzy" - informuje OZZL.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski odpowiada na zarzuty lekarzy. "Reprezentuję interes pacjenta"

Obecnie na jednym etacie pracuje zaledwie 24 proc. lekarzy. W większości osoby pracujące w publicznej służbie zdrowia dorabiają w prywatnych przychodniach.

- OZZL ma nadzieję, że wyniki omawianej ankiety skłonią Ministra Zdrowia do podjęcia działań, które doprowadzą – po pewnym czasie – do sytuacji, gdy lekarz będzie pracował wyłącznie w jednym miejscu pracy i będzie to przeważnie podmiot publicznej ochrony zdrowia - komentuje przewodniczący OZZL Krzysztof Bukiel i deklaruje, że Związek chętnie wejdzie we współpracę z resortem zdrowia.

Z przytoczonego przez OZZL badania opinii publicznej wynika, że za wzrostem płac w służbie zdrowia opowiada się też większość społeczeństwa.

87,8 proc. badanych uważa, że jeśli lekarze zdecydują się na pracę w jednym miejscu powinni zarabiać przynajmniej 9300 złotych netto. Obecnie przeciętna płaca w publicznej służbie zdrowia to ok. 5100 zł netto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(58)
kris
3 lata temu
A jak wystawiaja faktury ok40.000 zł też narzekają że mało.Apacjenci jedzą gorzej niż osadzeni w więzieniu, cóz przestępstwo popłaca? bo i szybciej do lekarza.?
Wojti
3 lata temu
W warmińsko-mazurskim co drugi szpital jest covidowy. Poprzebierani lekarze kursują z miasta do miast i kasują kasę z kilku szpitali. Sam znam takiego, co pracuje w trzech szpitalach. Ci co mieli nas leczyć okazali się zwyrodnialcami.
antek
3 lata temu
grodzki sobie radził , inni pewnie też , ale wszystkim MAŁO
Dejna
3 lata temu
No i dobrze siedzą w domach i prywatnie przyjmują i wtedy nie boją się że zaraźą się, a chorym teleporady dają wstyd żeby upominać się o pieniądze za co ,wielu ludzi umiera przez to że nie są przebadani i niestety,nic w tym kierunku nie robi rząd w innych krajach/ Niemcy /lekarze przyjmują od początku epidemii nie chowają się za ekranami ,biedni ci ludzie
Rezydent
4 lata temu
U nas na Wołoskiej w MSWiA większość lekarzy pracuje na kontrakcie jest to 2500 brutto za 24h dyżur. to przy 6 dyżurach w miesiącu daje 15000brutto w miesiącu.
...
Następna strona