Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krystian Rosiński
Krystian Rosiński
|
aktualizacja

Adam Niedzielski pokieruje resortem zdrowia. Krzysztof Bukiel: będzie typowym menedżerem

10
Podziel się

Nominacja Adama Niedzielskiego na ministra zdrowia nie wzbudziła entuzjazmu Krzysztofa Bukiela. Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy nie przewiduje dużych zmian w polityce rządu wobec służby zdrowia. O Niedzielskim natomiast mówi, że będzie "typowym menedżerem" w resorcie.

Krzysztof Bukiel (na zdjęciu) nie przewiduje dużych zmian w ministerstwie zdrowia w związku z nominacją Adama Niedzielskiego.
Krzysztof Bukiel (na zdjęciu) nie przewiduje dużych zmian w ministerstwie zdrowia w związku z nominacją Adama Niedzielskiego. (PAP)
bEscfZhN

- Jestem przekonany, że pan dr Adam Niedzielski - dzisiaj dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia - poradzi sobie znakomicie jako minister zdrowia, bo umie rozmawiać z różnymi środowiskami leczniczymi - ocenił Mateusz Morawiecki, gdy ogłaszał, kto zastąpi Łukasza Szumowskiego na fotelu szefa resortu zdrowia.

Nominacja ta jednak nie wzbudziła żadnych większych emocji w sercu przewodniczącego OZZL Krzysztofa Bukiela. W jego ocenie, by rozmawiać o realnej zmianie w tematyce ochrony zdrowia, najpierw trzeba by było zmienić całą dotychczasową politykę rządu.

- Minister zdrowia nie jest taką ważną osobą w systemie ochrony zdrowia. Ważniejsze jest to, co kierownictwo partii rządzącej chce zrobić z tym systemem. A system opieki zdrowia wymaga głębokiej reformy i to w kierunku rynkowym. Natomiast PiS uważa, że trzeba wprowadzić budżetową służbę zdrowia na wzór takiej, jaka funkcjonowała za komuny - ocenia rozmówca money.pl.

bEscfZhP
Zobacz także: Zobacz też: Kary od sanepidu. "Nie można nikogo zniszczyć na podstawie podejrzeń"

- Minister Niedzielski będzie najprawdopodobniej realizował wytyczne partii, czyli będzie wzmacniał ręczne sterowanie ochroną zdrowia. Tak samo jak scentralizował Narodowy Fundusz Zdrowia. W mojej ocenie to nie pomoże - dodaje Bukiel.

Przewodniczący lekarskiego ZZ wyjaśnia, że nowy minister zdrowia najpewniej wykaże się biegłością w tematyce finansowej. Jednak nie liczy, by Niedzielski w jakikolwiek sposób mógł prowadzić własną politykę w resorcie, albo chociaż nieco zmienić jej kierunek.

bEscfZhV

- Minister Niedzielski z całą pewnością będzie dbać o finanse, ale jeżeli zbilansuje nakłady z wydatkami, to za skutki takiej polityki będą musiały zapłacić szpitale, dlatego, że ktoś ten niedobór w budżecie musi sfinansować. Będzie tak jak dotychczas - mówi Bukiel.

- PiS sobie nie pozwoli, a tym bardziej prezes Kaczyński na to, żeby ktoś uprawiał własną politykę w sterowanym przez siebie resorcie. To jest oczywiste. Niedzielski będzie typowym księgowym, albo może raczej menedżerem, który będzie zarządzał w ramach możliwości, które mu dadzą. A dużych możliwości mu nie dadzą - kończy nasz rozmówca.

Ze swojego stanowiska minister Łukasz Szumowski zrezygnował we wtorek. To była kolejna dymisja w ministerstwie zdrowia, ogłoszona w ostatnich dniach. W poniedziałek bowiem swoje odejście zapowiedział wiceminister Janusz Cieszyński. O tej decyzji poinformował za pośrednictwem Facebooka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEscfZiq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Marek
12 miesięcy temu
Wierzyłem w lekarzy przez 10 lat przyjmując euthyroxy i inne takie na tarczyce. Aż w końcu przez przypadek trafiłem na YouTube filmik Jerzego Zięby o chorobach tarczycy i zacząłem leczyć się sam, po kilku miesiącach trafiłem do naturoterapeuty. Po 8 miesiącach „naprawiania” organizmu nie potrzebowałem już euthyrox i we wrześniu minie rok od ostatnie dawki leku. Wszystkie wyniki w normie. To jest dzisiejsza medycyna wyleczył mnie człowiek z telewizora!!! Co gdybym nie trafił na ten filmik, euthyrox do usra.... śmierci. Patrząc na mój przypadek to stwierdzam, że ten system aktualnie nie służy pacjentom tylko producentom leków, lekarza i aptekarza. Złożyłem zawiadomienie do izby lekarskiej na lekarza który mnie prowadził. Oczywiście odmówiono postępowania ponieważ byłem leczony zgodnie z procedurami. To może wypadałoby zmienić te procedury, bo czy to niejedyny wstyd, że lekarz przez 10 lat nie mógł mnie wyleczyć a po wprowadzeniu zaleceń nie lekarza po 8 miesiącach odstawiłem lekarstwa.
szok
12 miesięcy temu
To pewnie ten ekonomista od średniej 5500brutto jaja
stojkowy
12 miesięcy temu
A ja zmienilbym Bukiela ze stanowiska ktore zajmuje jego rola dawno juz powinna sie skonczyc a tymczasem zabiera glos - to osoba ktora nie posiada wiarygodnosci z dziwnym pochodzeniem o ktorym sie nic nie mowi. potrafi jedynie podstepnie dzialac ! !w tym wypadku Przeciwko POLITYCE rzadu ! co to znaczy wszystko zmienic?? to bardzo nie fer publikowac plewy tego" pana"- sprawdzcie ile lat dziala ten czlowiek i co zrobil waznego dla sluzbu zdrowia- kompletnie nic -wiec co to za wartosc ? to KOMPLETNE O .
bEscfZir
Oj
12 miesięcy temu
Jak to taki fachowiec jak ci z ministerstwa finansów. To Panie Boże chroń.
Oj
12 miesięcy temu
Jak to taki fachowiec jak ci z ministerstwa finansów. To Panie Boże chroń.