Trwa ładowanie...
bDIlBWzV

Notowania

Ministerstwo Zdrowia – Wszystkie wiadomości

227
24.02.2021 16:04

KORONAWIRUS
 / 
Przyłbice zakazane. Producent: zakaz nie wpływa na naszą firmę

- Nowe przepisy dotyczące zasłaniania dróg oddechowych nie wpływają na funkcjonowanie naszej firmy - mówi Aleksandra Grudzińska z CoverOne, firmy produkującej przyłbice. To reakcja na ogłoszony przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zakaz zakrywania twarzy wyłącznie przyłbicami.

1
23.02.2021 10:33

STATYSTYKI
 / 
Koronawirus w Polsce. Raport Ministerstwa Zdrowia we wtorek 23 lutego

Ponad 6 tys. chorych na COVID-19 - to bilans ostatniej doby, który wykazało Ministerstwo Zdrowia we wtorkowym raporcie dotyczącym koronawirusa SARS-CoV-2. Zmarło 247 osób.

6
20.02.2021 10:46

KORONAWIRUS
 / 
Ministerstwo zdrowia podaje nowe dane. Minister zdrowia mów o możliwych scenariuszach

Resort zdrowia przekazał najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. W sobotę 20 lutego przybyło 8 510 zakażonych, ponadto zmarły 254 osoby.

2
19.02.2021 10:33

DANE
 / 
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podaje dane za piątek, minister mówi o "trzeciej fali"

Piątkowe dane Ministerstwa Zdrowia o liczbie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oznaczają, że zbliżamy się liczby dziennych zachorowań, które zaostrzą lockdown. Liczba zachorowań na COVID-19 w ciągu doby zbliżyła się do 9 tys. przypadków.

133
18.02.2021 11:51

RESPIRATORY
 / 
Koronawirus. Spółka E&K nadal nie rozliczyła się z ministerstwem. Komornik zajął 418 respiratorów

Komornik zajął 418 respiratorów, by zabezpieczyć roszczenia Ministerstwa Zdrowia za niedostarczone przez spółkę E&K na początku pandemii respiratory. Do zajęcia doszło na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. W sumie spółka E&K ma wobec ministerstwa dług wysokości ok. 25 mln zł.

bDIlBWzX
101
18.02.2021 10:48

KORONAWIRUS
 / 
Ministerstwo zdrowia podaje nowe dane. Tak źle nie było od połowy stycznia

Resort zdrowia przekazał najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. W czwartek 18 lutego przybyło 9073 zakażonych, ponadto zmarły 273 osoby. To najgorsze statystyki od blisko miesiąca.

3
17.02.2021 16:55

UZALEŻNIENIA
 / 
E-papierosy. Młodzi sięgają zbyt chętnie. Ministerstwo na razie niczego nie rozważa

Co ministerstwo ma zamiar zrobić, by utrudnić młodym ludziom korzystanie z e-papierosów? – pyta posłanka. Resort odpowiedział, że w połowie roku odbędzie się międzynarodowe spotkanie, w trakcie którego wypracowane zostaną nowe wytyczne. Konkretów brak.

107
19.01.2021 7:10

COVID
 / 
Szczepienia pracowników firm farmaceutycznych. NFZ: to niezgodne z zasadami

Pracownicy firm farmaceutycznych szczepią się razem z lekarzami i pielęgniarkami w grupie "0", mimo że - zdaniem przedstawicieli NFZ - zasady szczepień tego nie przewidują. "Dostaliśmy nakaz" - tłumaczą pracownicy. My zaglądamy w przepisy, a te mówią co innego.

6
15.01.2021 13:21

KORONAWIRUS
 / 
#szczepimysie. Rządowa mapa z danymi z województw i powiatów

Liczba przeprowadzonych w wybranym województwie i powiecie szczepień, a także stany magazynowe, liczba niepożądanych odczynów i zutylizowanych szczepionek – wszystkie te informacje można wyczytać ze specjalnej mapy, którą przygotował rząd.

bDIlBWAd
3
13.01.2021 16:31

MINISTERSTWO ZDROWIA
 / 
Obostrzenia co najmniej do kwietnia? Poseł Zjednoczonej Prawicy: tak się za długo nie da funkcjonować

Do kiedy potrwają obostrzenia? - Decyzja jest nie tylko zdrowotna, wiele branż cierpi w tej chwili. Decyzje polityczne powinny wynikać z uwzględnienia wszystkich uwarunkowań i zjawisk. Raz wprowadzamy obostrzenia, raz nie, ale do kiedy one mają potrwać? Jeśli końcem ma być uzyskanie zbiorowej odporności, to w takim razie kiedy to nastąpi? Szczepienie będzie trwało wiele, wiele miesięcy. A co w tym czasie z gospodarką? - pyta retorycznie w programie "Newsroom" Andrzej Sośnierz, były prezes NFZ, obecnie poseł Porozumienia. - Zakażonych mamy nie kilka tysięcy, a prawdopodobnie 20-30 tysięcy dziennie. Rozumiem przedsiębiorców, bo to jest ich być albo nie być. Zachęcam Ministerstwo Zdrowia, by zmieniło swoją politykę, do buntu nie zachęcam - dodał.

39
12.01.2021 16:17

SZCZEPIENIA
 / 
Powikłania po szczepieniach przeciwko COVID-19. Państwo wypłaci odszkodowanie

Nawet 100 tys. złotych otrzymają pacjenci, którzy będą się zmagać z powikłaniami po szczepieniu przeciw koronawirusowi. Minister zdrowia Adam Niedzielski wyjaśnił, jakie skutki poszczepienne będą uprawniać do odszkodowania.

2K
08.01.2021 16:04

GOSPODARKA
 / 
Kolejne osoby na liście zaszczepionych. To założyciele firmy kosmetycznej

Jak dowiedział się money.pl, Henryk Orfinger i Irena Eris, czyli małżeństwo stojące za sukcesem firmy dr Irena Eris, również przyjęli szczepionkę przeciwko koronawirusowi w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - Chcę wyraźnie podkreślić, że z nikim się nie dogadywałem, u nikogo tej sprawy nie załatwiałem - mówi money.pl Henryk Orfinger. Podkreśla, że otrzymał informacje o szczepionkach, które mogą się zmarnować i dlatego ruszył na miejsce.

1.9K
08.01.2021 12:07

GOSPODARKA
 / 
Zbigniew Grycan wraz z żoną też się zaszczepili. Przyjechali i skorzystali "niemal od razu"

Jak wynika z informacji money.pl, z grudniowego szczepienia w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego skorzystali poza aktorami czy ludźmi telewizji także przedsiębiorca Zbigniew Grycan i jego żona - Elżbieta. Właściciel sieci lodziarni potwierdza ten fakt w komentarzu dla money.pl. Jak tłumaczy, pojechał do WUM po komunikacie o dodatkowej puli preparatu i na miejscu dowiedział się, że może skorzystać ze szczepień "właściwie od razu".

bDIlBWAe
50
06.01.2021 10:47

KOMORNIK
 / 
Afera z respiratorami. Komornik zajął 6 mln euro na koncie handlarza bronią

Zajęcie komornicze na koncie byłego handlarza bronią, który nie wywiązał się z dostarczenia respiratorów, które zamówił od niego rząd. Komornik zajął 6 mln euro. "Bez sensu, i tak bym to wpłacił do ministerstwa" - twierdzi biznesmen.

2
22.12.2020 16:53

KORONAWIRUS
 / 
Ferie 2021. Zakaz nie jest wyrażony wprost, ale stoki i trasy narciarskie będą zamknięte

Od 28 grudnia do 17 stycznia stoki, trasy i wyciągi narciarskie będą zamknięte dla amatorów sportów zimowych, infrastruktura będzie natomiast dostępna w ramach sportu zawodowego. To już pewne: ferie zimowe spędzimy w domach.

73
14.12.2020 12:40

KORONAWIRUS
 / 
Wiceminister sprawiedliwości: "Amantadyna działa na COVID". Co na to Ministerstwo Zdrowia?

Marcin Warchoł – wiceminister sprawiedliwości – oznajmił wczoraj na Twitterze, że "amantadyna działa na COVID". Lek miał przyjmować po tym jak chorował jego syn, żona i potem on sam. Warchoł zapowiedział, że od Ministerstwa Zdrowia będzie domagał się "zajęcia się tym lekiem". To dla resortu zdrowia może być pewnym problemem…

13
11.12.2020 16:04

MINISTERSTWO ZDROWIA
 / 
Ministerstwo Zdrowia walczy o odzyskanie pieniędzy od handlarza bronią. "Nie ma przeproś"

Posłowie Koalicji Obywatelskiej twierdzą, że byłe kierownictwo Ministerstwa Zdrowia świadomie przelało handlarzowi bronią 200 mln zł za respiratory i popełniło przestępstwo. Jak do tych zarzutów odnosi się rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz? - Trudno nieświadomie przelać pieniądze, jeśli zawiera się z kimś kontrakt. Trzeba mieć pełną świadomość podejmowanych czynów i ona tutaj była. Po drugie od początku współpracowaliśmy w tej sprawie ze służbami naszego państwa, były więc pełne rekomendacje dotyczące kontrahenta, zostały dopełnione wszelkie standardy - zapewniał Andrusiewicz w programie "Newsroom WP". - Od początku ten kontrakt był transparentny. Niestety, jak to często bywa, mimo deklaracji, że te środki zostaną do końca października zwrócone, tak się nie stało. Dlatego w ostatnich dniach sąd podjął decyzję o zajęciu kont naszego kontrahenta. I tutaj nie ma przeproś, będziemy dochodzili tych środków za wszelką cenę - zadeklarował.

381
11.12.2020 12:27

RESPIRATORY
 / 
Koronawirus. Handlarz bronią nie rozliczył się za niedostarczone respiratory. Nie ma z czego zwrócić

Nierozstrzygnięta pozostaje kwestia zwrotu zaliczki za respiratory, które wiosną Ministerstwo Zdrowia zamówiło od handlarza bronią. Chodzi o 12 mln euro z odsetkami.