Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Adam Niedzielski nowym ministrem zdrowia. Wcześniej resortem kierował Łukasz Szumowski

3
Podziel się

Adam Niedzielski nowym ministrem zdrowia - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Dotychczas Niedzielski był szefem NFZ. Objął tym samym stanowisko po Łukaszu Szumowskim, który pracami resortu zdrowia kierował przez ostatnie dwa lata.

Adam Niedzielski nowym ministrem zdrowia. Wcześniej resortem kierował Łukasz Szumowski
Adam Niedzielski (na zdjęciu) nowym ministrem zdrowia. (PAP, Łukasz Gągulski)
bErKncKZ

- Pan profesor Szumowski przygotował dobrze resort na drugą falę koronawirusa, która zapewne nadejdzie. I przygotował nowe wytyczne do walki z koronawirusem, które wprowadzi już jego następca na stanowisku ministra zdrowia: pan Adam Niedzielski - ogłosił Mateusz Morawiecki.

- Jestem przekonany, że pan dr Niedzielski - dzisiaj dyrektor Narodowego Funduszu Zdrowia - poradzi sobie znakomicie jako minister zdrowia, bo umie rozmawiać z różnymi środowiskami leczniczymi - dodał premier.

Nominacja Adama Niedzielskiego to zapowiedź nowej polityki Prawa i Sprawiedliwości wobec resortu zdrowia. Wcześniej kierowała nim osoba mająca wykształcenie medyczne. Teraz wejdzie do niego osoba z wykształceniem ekonomicznym.

bErKncLb

Niedzielski bowiem jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, a kształcił się na kierunkach ekonomicznym oraz metod ilościowych. Z kolei tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał w 2003 roku na Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Zobacz także: Zobacz: Dodatkowa opłata od nieruchomości. "Takie działanie racjonalne nie jest"

Świeżo upieczony minister zdrowia kierował dotychczas Narodowym Funduszem Zdrowia, gdzie stanowisko prezesa objął w październiku 2019 roku. Z NFZ był związany od 2016 roku, kiedy to został członkiem rady. Dwa lata później przyjął nominację na wiceprezesa Funduszu.

bErKncLh

- Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia - ogłosił Szumowski. - Jednocześnie pragnę uprzedzić wszystkich obecnych tutaj dziennikarzy, zanim zadadzą pytania: pozostaję posłem. Nadal będę pełnić funkcje publiczne. Pragnę również wrócić do wyuczonego zawodu - dodał.

To była kolejna dymisja w ministerstwie zdrowia, ogłoszona w ostatnich dniach. W poniedziałek bowiem swoje odejście zapowiedział wiceminister Janusz Cieszyński. O tej decyzji poinformował za pośrednictwem Facebooka.

bErKncLi

Exodus z rządu trwa w najlepsze. We wtorek ze stanowiska wiceministra cyfryzacji zrezygnowała Wanda Buk. Zamieniła je na posadkę wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej.

W czwartek natomiast powstał również wakat na stanowisku ministra spraw zagranicznych. W godzinach przedpołudniowych Jacek Czaputowicz ogłosił, że opuszcza resort.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErKncLC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Czytelnik
12 miesięcy temu
To nieźle, na ministra zdrowia ekonomista, ja naprawdę zaczynam się bać. Będą teraz dbać o ekonomię w drugiej fali wirusa a nie o faktyczny stan zagrożenia zdrowia dla ludzi, czy my się kiedyś doczekamy rządu, który zacznie myśleć o tych dla których pracują i którzy im płacą?
Polka
12 miesięcy temu
W Polsce nie ma służby zdrowia, tylko eutanazja.
Ben
12 miesięcy temu
Ten nowy minister też będzie kradł i kręcił wałki na potęgę tak jak Szumowski?
bErKncLD