Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kolejna zmiana w rządzie. Wiceminister Wanda Buk przechodzi do PGE

270
Podziel się:

"Dziękuję swoim przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas" - pisze na Twitterze wiceminister cyfryzacji Wanda Buk i informuje o swojej rezygnacji. 1 września obejmie stanowisko wiceprezes PGE.

Kolejna zmiana w rządzie. Wiceminister Wanda Buk przechodzi do PGE
Wanda Buk, córka gen. Tadeusza Buka, obala mity o 5G (PAP, PAP, Rafał Guz)
bEEjvQjV

"Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie 5 lat" - napisała Wanda Buk i poinformowała, że "kończy swoją przygodę z administracją".

Niedługo później PGE poinformowała, że Buk od 1 września obejmie stanowisko wiceprezes spółki.

bEEjvQjX

Stanowisko podsekretarza stanu w resorcie cyfryzacji Wanda Buk objęła w 2018 roku. Zajmowała się m.in. nadzorem nad departamentem telekomunikacji, gdzie pracowała m.in. nad wdrożeniem standardu 5G.

Wiceminister znana była z obalania mitów na temat 5G. Jak opowiadała w programie "Money. To się Liczy", sama kupiła czapeczkę, która rzekomo miała przeciwdziałać szkodliwemu wpływowi 5G.

- Tak kupiłam, nie działa. Kupiłam ją sobie w ubiegłym roku, kiedy ten ruch zaczął się budować, kupiłam ją z ciekawości - to był kawałek szmatki, który nie działa, a kosztował 199 zł - powiedziała minister Buk w programie "Money. To się liczy". - Absolutnie nie chroni, testowaliśmy to. Takich ofert jest coraz więcej i są coraz bardziej zaskakujące. Można kupić baldachim, bieliznę - jest tego coraz więcej i to niedobrze, bo oznacza, że jest na to popyt. Ci, którzy chcieli wywołać strach w społeczeństwie, zrobili to skutecznie.

Wcześniej pracowała w Centrum Projektów Polska Cyfrowa, gdzie odpowiadała m.in. za przeprowadzenie największego w historii funduszy europejskich konkursu na dofinansowanie budowy infrastruktury telekomunikacyjnej.

bEEjvQkd
Zobacz także: Wanda Buk szefem UKE? "Proszę nie słuchać plotek"

W 2018 roku znalazła się w grupie 50 najbardziej wpływowych prawników Dziennika Gazety Prawnej. Jest też laureatką nagrody Wektory 2018.

Prywatnie jest córką generała broni Tadeusza Buka, Dowódcy Wojsk Lądowych, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

bEEjvQky
Źródło:
Pilne
KOMENTARZE
(270)
Zbyszek
rok temu
Mówi że nie chroni to jednak przed czymś trzeba się chronić
Wstyd
rok temu
A może ta pani dostałaby jakąś posadkę w telewizji u pana Kurskiego? Ładna jest. Ale nie powinna już więcej mieć prawa do decydowania o czymkolwiek w tym kraju.
Nie dla tej P...
rok temu
Jako naród nie życzymy sobie tej Pani w spółce skarbu państwa. Niech odpowie najpierw za narażenie ludzi na skutki działania technologii 5G, która tak forsowała, kłamiąc, że ta technologia nie jest szkodliwa.
bEEjvQkz
zbycho
rok temu
Chyba pan Kaczyński ma jakieś wyrzuty, i dlatego PIS-owskie dzieci ofiar katastrofy Smoleńskiej dostają tak wysokie stanowiska.
specialist
rok temu
z czego mamy prund: z wyngla
...
Następna strona