Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mikołaj Kunica
|

Szef Comarchu Janusz Filipiak: brexit nie zagrozi branży IT

5
Podziel się:

- Partie polityczne w Wielkiej Brytanii nie martwią się o brexit. Zajmuje je walka między sobą i chęć realizacji swoich interesów politycznych. Z punktu widzenia narodu i Unii Europejskiej ciężko to wszystko zrozumieć – powiedział w programie "Biznes Mówi" Janusz Filipiak, prezes firmy Comarch.

- Po brexicie będziemy robić taki sam biznes, jak dotychczas - mówi prezes Comarchu Janusz Filipiak.
- Po brexicie będziemy robić taki sam biznes, jak dotychczas - mówi prezes Comarchu Janusz Filipiak. (Money.pl, Money.pl)

Gość Mikołaja Kunicy mówił też o możliwym wpływie rozwodu Wielkiej Brytanii z Unią Europejską na branżę informatyczną.

- Informatyka jest o tyle fajna, że bez względu czy to jest Singapur czy Unia Europejska, to zawsze prowadzimy biznes w sposób przezroczysty. Jedyne utrudnienie to jest np. podatek od wyjęcia zysku, jak w Brazylii. Takie ograniczenia są dla nas istotne. Natomiast brexit nic nie zmienia. Będziemy robić taki sam biznes jak dotychczas – wyjaśnił Janusz Filipiak.

Parlamentarzyści w brytyjskiej Izbie Gmin będą w czwartek wieczorem debatować i głosować nad poprawką, która zakłada odłożenie brexitu i przeprowadzenie drugiego referendum.

Zobacz także: ZOBACZ: Prezes Comarch o Brexicie: "Dla nas nic się nie zmieni"

W środę deputowani odrzucili możliwość wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy (czyli tzw. twadry brexit). Wielka Brytania powinna opuścić Unię 29 marca, jednak możliwe jest przesunięcie tego terminu o kilka miesięcy.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że chciałby, by przywódcy państw unijnych zgodzili się na "długie" przedłużenie rozmów o brexicie, a tym samym opóźnienie samego opuszczenia UE przez Londyn.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
Arek
5 lata temu
Pan Prezes zaklina rzeczywistość. Dwa lata temu dla jednej z największych instytucji finansowych na świecie zaczęliśmy budować infrastrukturę na przypadek twardego wyjścia. Londyn nie będzie hubem, funkcje te zostały zlokalizowane w Paryżu i Amsterdamie. Przykładów z poważnego biznesu można podać sporo, nawet jest taki status dla danych - data can't move outside EU.
coMC
5 lata temu
Mekka płacowa :)
codeMyName
5 lata temu
Comarch? LOL.
Jodek
5 lata temu
Pan Janusz jak zwykle w formie. Żeby jeszcze te praktykanty chciały pracować za darmo to żadnemu kryzysowi by się nie imał
???
5 lata temu
To moze jednak twoje dzialanie?