Notowania

brexit
14.03.2019 14:33

Tusk prosi europejskich przywódców o zgodę. Chce "długiego" przedłużenia rozmów o brexicie

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował, że chciałby, by przywódcy państw unijnych zgodzili się na "długie" przedłużenie rozmów o brexicie, a tym samym opóźnienie samego opuszczenia UE przez Londyn.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Brussels , 14/12/2017 European Council, 14 and 15 December 2017. Arrivals Pix : TUSK, Donald Credit : Pablo Garrigos / Isopix

"W trakcie konsultacji przed Radą Europejską będę apelował do przywódców 27 państw członkowskich o to, by byli otwarci na długie przedłużenie (rozmów – red.), jeśli Zjednoczone Królestwo uzna, że ponowne przemyślenie strategii brexitu i budowa kompromisu wokół tematu jest niezbędne" – napisał na Twitterze szef RE Donald Tusk.

Komunikat ze strony Tuska to odpowiedź na dwukrotne odrzucenie przez brytyjski parlament porozumienia rozwodowego, a następnie wykluczenie (choć niewiążące dla państwa – red.) możliwości wyjścia z Unii Europejskiej bez umowy.

Brexit. Sir Malcolm Rifkind szczerze o jego przyczynach w "Racji Stanu"

Już po słowach Tuska pojawiła się informacja, że parlament w Westminster będzie debatował nad możliwością przeprowadzenie ponownego referendum. O otwarciu debaty poinformował spiker Izby Gmin John Bercow. Najpierw jednak deputowani przeprowadzą dyskusję i głosowanie nad tym, czy parlament wyraża zgodę na opóźnienie brexitu

Posłowie będą głosować nad kolejnym referendum ws. brexitu
Wielka Brytania: dzisiaj będzie głosowanie nad drugim referendum ws. brexitu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2019

Do robotyOtrzymał stosowne instrukcje od Merkel i Macrona.

14-03-2019

JUNCKER z kredąJa przed PE kontury ciała rysuję , obiecałem DONALDOWI że jak skoczy z dachu i utrafi ; to go hi hi na 3-cią kadencję "wkręcę" he he !!!

14-03-2019

IMASA MIAŁO NIE BYĆ TRZECIEJ SZANSY, OSZUŚCI

Rozwiń komentarze (34)