Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec deprecjacji dolara?

0
Podziel się:

Dzisiejszy handel przyniósł umocnienie waluty amerykańskiej. Euro osiągnęło minimum na poziomie 1,5845. Jednak po rozpoczęciu handlu w USA dolar ponownie zaczął tracić na wartości.

RYNEK MIĘDZYNARODOWY

* Dzisiejszy handel* przyniósł umocnienie waluty amerykańskiej. Euro osiągnęło minimum na poziomie 1,5845. Jednak po rozpoczęciu handlu w USA dolar ponownie zaczął tracić na wartości. Z Eurolandu poznaliśmy bilans handlowy, wyniósł on 0,8 miliarda euro, przy poprzedniej wartości (-10,7). Wynika z tego, że gospodarka europejska pomimo silnej waluty radzi sobie całkiem dobrze. Z USA opublikowano tygodniową ilość noworejestrowanych bezrobotnych. Okazało się, iż wynosi ona 372 tysiące, przy poprzedniej 355. Świadczyć to może o wciąż utrzymującym się spowolnieniu gospodarczym, choć ostatnie dane z sektora produkcyjnego wskazują lepszą kondycję niż się uważa. Dziś jeszcze poznamy indeks Fed z Filadelfii. Oczekuje się go na poziomie (-14) punktów, przy poprzednich (-17,4). Rynek jeszcze może charakteryzować się do końca dzisiejszej sesji w USA zwiększoną zmiennością.

Złoto pozostawało pomiędzy*952,63 a* 941,18 usd/oz. Zachowanie tego metalu potwierdza zachowanie się rynku eurodolara.

RYNEK KRAJOWY**

Na rynku krajowym złoty nieznacznie stracił na wartości. Wspólna waluta w stosunku do złotego osiągnęła swoje maksimum na poziomie 3,4363. Maksimum dolara wyniosło 2,1563. Dziś nie poznaliśmy ważniejszych żadnych informacji makroekonomicznych z naszego kraju. W związku z tym rynek nasz pozostawał pod wpływem rynku światowego. Bardzo ciekawy był fakt, iż złoty tracił zarówno do euro jak i dolara. Może to oznaczać mniejszy popyt na naszą walutę. Jednak jest zbyt wcześnie, aby przesądzać o kierunku dalszych zmian na naszym rynku. Giełda w Warszawie traciła na wartości. Indeks WIG20 zbliżył się do poziomu 2900 punktów.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)