Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Możliwa deprecjacja waluty amerykańskiej?

0
Podziel się:

W pierwszej części dnia dolar tracił na wartości. Maksimum wspólnej waluty wyniosło 1,5906. Kolejne godziny przyniosły aprecjację waluty amerykańskiej.

Możliwa deprecjacja waluty amerykańskiej?

W pierwszej części dnia dolar tracił na wartości. Maksimum wspólnej waluty wyniosło 1,5906. Kolejne godziny przyniosły aprecjację waluty amerykańskiej.

W tym tygodniu poznamy z Eurolandu zamówienia przemysłowe za maj. Prognozuje się wzrost o 2,6% r/r. Jednak ze względu na okres, odczyt ten może nie mieć wpływu na notowania. Wstępne dane indeksu PMI dla sektora produkcyjnego i usług prognozowane są na niższych poziomach niż ostatnie odczyty.

Potwierdzenie prognoz sugerowałoby, iż gospodarka europejska w znaczący sposób spowolniła. Odczyt rachunku obrotów bieżących nie powinien mieć wpływu na rynek eurodolara. Z USA poznamy informacje z rynku nieruchomości. W dalszym ciągu prognozuje się spadek sprzedaży domów zarówno na rynku pierwotnym, jak również wtórnym. W środę poznamy raport o stanie gospodarki USA.

Wzrost zamówień na dobra trwałego użytku szacuje się na 0,1%. W tym tygodniu kolejne spółki amerykańskie będą publikowały wyniki finansowe. Można oczekiwać, iż nie będą one zachwycające.

Złoto zyskało na wartości osiągając maksimum na poziomie 968,25 usd/oz.

Sytuacja techniczna eurodolara: Podczas dzisiejszej sesji para EUR/USD nie zdołała utrzymać się powyżej silnego oporu $1,5890, co spowodowało fale zakupów amerykańskiej waluty. Poziom ten będzie miał kluczowe znaczenie podczas najbliższych sesji, ponieważ jego pokonanie oznaczałoby ruch w kierunku psychologicznego oporu $1,6000. Spadek z poziomu $1,6037 całkowicie zmienił obraz techniczny rynku.

Na wykresie zaczęło się kształtować drugie ramię formacji ,,podwójny szczyt", która sygnalizuje odwrócenie trendu. Kluczowym wsparcie w tej chwili jest poziom $1,5680. Kluczowym oporem jest rejon $1,5935

RYNEK KRAJOWY

Rynek krajowy pozostawał dziś bardzo spokojny. Wspólna waluta w stosunku do złotego pozostawała w wyznaczonym zakresie zmian pomiędzy 3,2235 a 3,2085. Dolar natomiast nieznacznie zyskał na wartości osiągając maksimum na poziomie 2,0318. W tym tygodniu poznamy sprzedaż detaliczną w czerwcu.

Można oczekiwać odczytu dynamiki na poziome zbliżonym do poprzednich 14,9%. Stopa bezrobocia może być niższa niż w maju. Poznamy również koniunkturę gospodarczą. Jednak ze względu na spowolnienie odczyt ten może być niższy niż poprzednio. Giełda dzisiaj zyskiwała na wartości. Indeks WIG20 pokonał poziom 2570 punktów.

Sytuacja techniczna na rynku złotego: Początek tygodnia nie przyniósł istotnych zmian w przypadku par z udziałem polskiej waluty. W pierwszej połowie sesji złoty oddał część zysków z zeszłego tygodnia, natomiast wraz z otwarciem amerykańskiej sesji inwestorzy ponownie przystąpili do kupowania złotego.

Dla pary EUR/PLN kluczowym wydarzeniem będzie test poziomu 3,2000. Biorąc pod uwagę sile trendu wydaje się, że inwestorzy nie będą mieli problemów z jego pokonaniem, co oznaczałoby spadek do kluczowego wsparcia 3,1850, gdzie oczekuję zatrzymania kursu i częściowej realizacji zysków.

USD/PLN zbliżył się do kluczowego poziomu 2 złotych za jednego dolara, jednak nie spodziewam się głębokiego spadku, raczej kurs pozostanie nieco ponad 2,000, a spadek poniżej tego poziomu należy wykorzystać do transakcji kupna. Opór dla tej pary można zlokalizować w okolicach 2,0400.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)