Kolejna tajemnicza rodzina miliarderów to klan Albrechtów, który kontroluje sieć supermarketów Aldi.

Biznes zaczynało dwóch braci - Karl i Theo Albrecht pierwszy dyskont otworzyli w 1946 roku, a nazwa sieci, która do dziś patronuje tysiącom sklepów na całym świecie, pochodzi od skrótu nazwiska rodziny Albrecht i słowa Discount.

W 1960 roku bracia podzielili pomiędzy siebie sieć Aldi, przydzielając każdemu odrębne rejony. Theo przejął kontrolę nad północną częścią Niemiec i rynkami Południowej i Zachodniej Europy. Karl z kolei przejął sieć w południowej części Niemiec, rynek Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Europy Wschodniej. W ten sposób powstał Aldi Sud i Aldi Nord.

Jednak mimo podziału rodzinnego biznesu, obie sieci nie konkurowały ze sobą, a współpracowały na zasadach partnerskich. Teraz ich dzieci, dziedzicząc fortunę, królują na listach najbogatszych Niemców.

O braciach Albrecht krąży wiele legend, gdyż potwierdzonych informacji jest niewiele. Obaj odcięli się od świata po uprowadzeniu Theo w 1971 roku. Zwolniono go po 17 dniach w zamian za okup w wysokości 7 milionów marek. Był to wówczas największy okup, jaki zapłacono w historii RFN.

Podobnie pilnie prywatności strzeże kolejne pokolenie klanu, który stworzył sieć Aldi. W prasie nie znajdziemy nawet zdjęć poszczególnych jego członków.

Od rodzinnego sklepiku do największej sieci dyskontów w Niemczech. Zobacz 18 faktów o sieci Aldi

Czytaj także
Polecane galerie