Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dodatkowe środki na zimowy wyjazd

0
Podziel się:

Ferie na lodowcu to gwarancja śniegu, dobrych warunków na stoku i udanego wypoczynku. Wiążą się jednak z dużym wydatkiem, który nie zawsze da się pokryć z bieżących przychodów.

Dodatkowe środki na zimowy wyjazd
(Amorphis/iStockphoto)

Ferie na lodowcu to gwarancja śniegu, dobrych warunków na stoku i udanego wypoczynku. Wiążą się jednak z dużym wydatkiem, który nie zawsze da się pokryć z bieżących przychodów. Wówczas pieniądze można pozyskać w banku. Kredyt gotówkowy, karta kredytowa - podpowiadamy, który z wymienionych produktów będzie najlepszy, aby pokryć koszty związane z feriami zimowymi?

Decydując o formie zasilenia domowego budżetu, warto wziąć pod uwagę, na jaki dokładnie cel potrzebne są pieniądze. Opłata hotelu, zakup sprzętu, a może zakupy na miejscu pobytu? Warto wybrać wśród bankowych ofert taki produkt, który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom.

Kredyt gotówkowy - pieniądze nawet w 15 minut

Kredyty gotówkowe mogą uzyskać nie tylko osoby pracujące na podstawie umowy o pracę, ale także emeryci, renciści, osoby prowadzące działalność gospodarczą, a także klienci, którzy mają inne, stałe źródła dochodu (np. działalność rolnicza, umowa najmu)
. Kredyt gotówkowy można przeznaczyć na dowolny cel - banki nie wymagają dokumentowania sposobu wydania pieniędzy, więc można je wydać zarówno na opłacenie pobytu, jak i zakup sprzętu narciarskiego. Decydując się na kredyt gotówkowy, warto wybrać taką ofertę, która nie tylko zapewnia najniższe oprocentowanie, ale także szereg udogodnień, jak np. dostęp do bankowości elektronicznej, możliwość zawieszenia spłaty raty (lub rat), możliwość spłacania kredytu za pośrednictwem wpłatomatu, brak wymogu poręczyciela czy krótkie oczekiwanie na gotówkę. Ważne są także dokumenty, jakie trzeba przedstawić w banku - niektóre instytucje nie wymagają zaświadczeń o zarobkach, a jedynie łatwiej dostępne odpowiedniki, jak np. wyciąg z konta z przelewem wynagrodzenia czy druki RMUA.
Niektóre banki oferują bardziej korzystne warunki dla stałych klientów, inne z kolei - chcąc przyciągnąć nową grupę odbiorców - lepsze warunki zaproponują nowym klientom, którzy np. założą w banku konto i będą na nie przelewać swoje wynagrodzenie. Warto sprawdzić wszystkie parametry kredytu, aby mieć pewność optymalnego wyboru.

Jeśli finansowanie zimowego wyjazdu będzie wiązało się z wzięciem kolejnego kredytu gotówkowego, warto pomyśleć też o kredycie konsolidacyjnym.

Kredyt konsolidacyjny - czas na zmiany

Kredyt konsolidacyjny sprawdzi się dla osób, które posiadają już miesięczne obciążenia wynikające ze spłaty innych kredytów. Niektóre banki oferują dodatkowe środki na dowolny cel, przy przeniesieniu do nich posiadanych wcześniej kredytów. Takie rozwiązane pozwala obniżyć wysokość comiesięcznych zobowiązań. Wraz ze zmniejszeniem ilości kredytów, zmniejszą się bowiem koszty ich obsługi. Poza tym kredyt konsolidacyjny pozwala uporządkować domowe finanse, ponieważ zamiast kilku rat spłaca się jedną. O taki kredyt mogą ubiegać się wszystkie osoby, które posiadają stałe źródło dochodu. Skonsolidować można kredyty gotówkowe, ratalne, samochodowe, spłaty kart kredytowych czy też limity odnawialne w ROR. To rozwiązanie odpowiednie dla osób, które planują wyjazd, a nie chcą już brać kolejnego kredytu gotówkowego. Należy jednak wziąć pod uwagę, że dopełnienie formalności związanych z kredytem konsolidacyjnym może zająć więcej czasu niż przy zwykłym kredycie gotówkowym - co nie zawsze jest wygodne tuż przed wyjazdem.
Warto przy tym porównać oferty banków, aby przekonać się czy obniżenie raty i wydłużenie okresu spłaty nie będzie wiązało się ogólnym zwiększeniem kosztów kredytu.

Karta kredytowa - zakupy w Polsce i za granicą

Karta kredytowa okaże się niezastąpiona przy rezerwacji i płaceniu za hotel czy bilet lotniczy. Można nią także wygodnie płacić za zakupy robione już na miejscu, bez konieczności wymiany gotówki na walutę lokalną. Dla kart kredytowych banki oferują spłatę dopiero po ok. 20 dniach po zamknięciu cyklu rozliczeniowego. Jeśli spłata długu odbędzie się w trakcie trwania okresu bezodsetkowego, można mieć pewność, że od transakcji bezgotówkowych nie zostaną naliczone odsetki. Taka forma zasilenia budżetu domowego będzie odpowiednia dla osób, które dysponują już jakimiś środkami przeznaczonymi na wyjazd, a potrzebna dodatkowa kwota nie stanowi dużej sumy pieniędzy i jest możliwa do spłaty w krótkim czasie. Z kredytu w karcie będzie można skorzystać ponownie bez kolejnej wizyty w banku, gdy potrzebne będą dodatkowe środki. Karta kredytowa ponadto pozwoli płacić za zakupy zarówno w kraju, jak i za granicą, jednakże wypłacenie pieniędzy z bankomatu będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami (prowizją za wypłatę z
bankomatu oraz odsetkami). Warto przeanalizować ofertę kilku banków, aby porównać opłaty związane z funkcjonowaniem karty. Istotny może też być okres oczekiwania na kartę, poziom zarobków jaki trzeba mieć, aby ją otrzymać, okres bezodsetkowy i dostęp do karty przez Internet. Jeśli karta ma nam głównie służyć do podróży, warto zwrócić uwagę na opłaty związane z transakcjami zagranicznymi, jak wypłata z bankomatu za granicą, czy opłata za przewalutowanie transakcji zagranicznej oraz upewnić się, w jakiej walucie jest rozliczana karta, aby uniknąć podwójnego przewalutowania transakcji. Dodatkowo, do większości kart kredytowych można wykupić pakiet ubezpieczeń podróżnych.

Decydując się na wybór formy kredytu, warto dokładnie przeanalizować, która z nich będzie najbardziej optymalnym wyborem dla budżetu domowego. Porównanie ofert banków może pozwolić na uzyskanie dodatkowych korzyści.

eurobank
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Eurobank
KOMENTARZE
(0)