Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lokata internetowa. Wygoda i wyższe odsetki

0
Podziel się:

Nie zawsze mamy czas na wizytę w oddziale. Dlatego banki coraz częściej dostosowują się do stylu życia swoich klientów i umożliwiają założenie lokaty w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Warunek jest jeden - dostęp do internetu.

Lokata internetowa. Wygoda i wyższe odsetki

Lokaty intrenetowe w swojej ofercie ma dziś zdecydowana większość banków. Ich dwie główne przewagi nad depozytami zakładanymi w tradycyjny sposób to:

  • często wyższe oprocentowanie od lokat zakładanych w oddziale,
    • wygoda przy założeniu i zarządzaniu swoimi środkami.

Popularność lokat internetowych w bankowych ofertach to konsekwencja szybkiego rozwoju bankowości internetowej i mobilnej. Coraz częściej z usług bankowych korzystamy za pośrednictwem kanałów elektronicznych. – _ Powiększająca się oferta produktów odstępnych za pośrednictwem internetu nikogo nie dziwi. To kolejny kanał, dzięki któremu banki mogą oferować i sprzedawać swoje produkty w wygodny dla klienta sposób _ - podkreśla ekspertka eurobanku.

Jak założyć lokatę przez internet?

  • Jak w praktyce wygląda procedura zakładania lokaty przez internet? – _ Jeśli już jesteśmy klientem danego banku i mamy dostęp do naszego konta przez internet, wystarczy że się do niego zalogujemy, wybierzemy rodzaj lokaty, kwotę i okresu trwania, a następnie zatwierdzimy wybór _ - wyjaśnia Agnieszka Mielniczuk z eurobanku.
    • Ale lokaty zakładane przez internet są dostępne także dla osób nieposiadających konta w danym banku. – _ Założenie lokaty w takim przypadku zwykle polega na wypełnieniu internetowego formularza, na którym oprócz parametrów lokaty podamy nasze podstawowe dane osobowe i numer konta, którym posługiwać się będziemy przy rozliczeniach z bankiem. Z tego właśnie konta przelewamy środki na lokatę. Bank potwierdza założenie lokaty mailowo i często dodatkowo umożliwia zarządzanie lub przynajmniej podgląd lokaty za pośrednictwem Internetu _ - tłumaczy ekspertka eurobanku.

Dla kogo lokata przez Internet?Lokaty to produkt oszczędnościowy polecany osobom, które chcą chronić posiadane środki przed utratą wartości za sprawą inflacji, a z drugiej strony, zależy im na ich bezpieczeństwie. Nie inaczej jest z depozytami internetowymi. – _ Środki na lokatach internetowych podlegają takim samym zasadom gwarantowania przez BFG jak środki na lokatach tradycyjnych – środki w wysokości do 100 tys. Euro gwarantowane są w 100 procentach _ - podkreśla Agnieszka Mielniczuk z eurobanku.

Założenie lokaty przez internet nie sprawia różnicy w zarządzaniu ulokowanymi pieniędzmi, np. możliwość zerwania lokaty. –_ Nie ma tu jakichś zasadniczych różnic, poza tą jedną, oczywistą, że klient zrywa lokatę samodzielnie w Internecie lub ewentualnie telefonicznie. Pieniądze trafiają na konto, z którego wpłynęły środki na założenie lokaty. Tak jak w przypadku lokat tradycyjnych, wycofanie środków z lokaty przed terminem zapadalności wiąże się zwykle z utratą części lub nawet całości odsetek. Choć bywają też oferty, w których wycofanie środków z lokaty przed czasem nie ma takich skutków _ - mówi Agnieszka Mielniczuk z eurobanku.

Ile można zarobić na lokatach?

Michał Sadrak, Open Finance:

Przeciętne oprocentowanie kwartalnych lokat spadło w maju do 3,21 proc. wobec 3,33 proc. miesiąc wcześniej. Stawki depozytów półrocznych zmniejszyły się o 0,16 pkt proc. do 3,2 pkt proc., zaś w przypadku rocznych spadły one do 3,33 proc. (-0,13 pkt proc. m/m). Dwuletnie lokaty pozwalają zarobić średnio 3,35 proc. w skali roku, czyli o 0,12 pkt proc. mniej niż na początku kwietnia. Majowy spadek średniego oprocentowania depozytów o 0,12-0,16 pkt proc. jest najmniej dotkliwą obniżką od początku roku. We wcześniejszych miesiącach odsetki spadały co najmniej o 0,25 pkt proc. Od październikowego szczytu przeciętne oprocentowanie lokat zmniejszyło się – w zależności od terminu – od 1,51 do 2,09 pkt proc. Najmniej straciły depozyty dwuletnie, natomiast największy spadek zanotowały lokaty roczne.

lokaty
eurobank
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)