Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ruszył proces sprzedaży Stoczni Gdynia

0
Podziel się:

Dziś ukazało się ogłoszenie o przetargu na sprzedaż majątku zakładu.

Ruszył proces sprzedaży Stoczni Gdynia
(PAP/Adam Warżawa)

Rozpoczyna się proces sprzedaży Stoczni Gdynia. Dziś w prasie ukazało się ogłoszenie o przetargu na sprzedaż majątku zakładu.

Dla stoczniowców takie ogłoszenie oznacza, że likwidacja ich zakładu staje się faktem. Mówią, że to przykre, że wszystko się rozpada. Marek Lewandowski z _ Solidarności _ Stoczni Gdynia mówi, że dopiero teraz do stoczniowców dociera to, co się dzieje. Podkreśla, że dopóki była praca, nikt tak naprawdę nie myślał o tym, co się stanie.

Majątek zakładu został podzielony, a o jego poszczególne części mogą starać się inwestorzy. Zdaniem wiceministra skarbu Zdzisława Gawlika im więcej ich będzie, tym lepiej. Dlatego, jak powiedział Radiu Gdańsk, ogłoszenie kierowane jest do wszystkich potencjalnych inwestorów, zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Przetargi powinny rozstrzygnąć się do 16 maja. Do 31 maja ma się zakończyć cały proces sprzedaży.

W Stoczni Gdynia pracę straci ponad 5 tysięcy osób. Pierwsze duża grupa odejdzie ze stoczni jutro. Bedą to 403 osoby.

wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)

© 2026 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.