Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Balicki: Nowe prawo nie może ograniczać in vitro

0
Podziel się:

Poseł obawia się, jaka wersja ustawy zostanie przyjęta.

Balicki: Nowe prawo nie może ograniczać in vitro
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfJgMTF

Gdyby nowa ustawa miała ograniczyć dostępność metody in vitro, to lepiej jej nie uchwalać i utrzymać obecne regulacje - twierdzi poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej Marek Balicki.

Poseł dodał, że wbrew temu, co twierdzą biskupi, przy stosowania metody in vitro nie dochodzi do niszczenia zarodków.

Komentując wczorajszylist biskupów do najważniejszych osób w państwie, Balicki oświadczył, że hierarchowie nie mogą wpływać na proces ustawodawczy. Mają natomiast prawo zabierać głos w sprawach publicznych, także w sprawie in vitro. Poseł dodał, że stosowanie tej metody powinno zostać uregulowane ustawowo, ale tak, aby nie ograniczać dostępności do niej.

bFfJgMTH

[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t113528.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/in;vitro;w;sejmie;rusza;batalia;o;rynek;wart;nawet;135;mln;zl,81,0,693585.html) In vitro w Sejmie. Rusza batalia o rynek wart nawet 135 mln zł
Balicki powiedział, że sytuacja finansowa szpitali się pogarsza i wzrasta ich zadłużenie. Dodał jednak, że problemy z długami ma tylko 10 procent szpitali, a większość z nich wykazuje zyski. Zdaniem posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej, potrzebna byłaby specjalna ustawa, która pomogłaby placówkom w najtrudniejszej sytuacji.

Poseł SLD wyraził opinię, że Platforma Obywatelska chce wycofania się państwa z systemu ochrony zdrowia. Prowadzi to, jego zdaniem, do wzrostu nakładów na zdrowie, o czym świadczy przykład Stanów Zjednoczonych. Balicki powiedział, że rządowy pakiet ustaw zdrowotnych zawiera wiele dobrych rozwiązań.

POSŁUCHAJ MARKA BALICKIEGO:

Cały pakiet jest jednak niedopracowany i nie był poddany pod dyskusję ekspertów, co może zaszkodzić działaniu przyszłych ustaw. Mówiąc o proponowanych zmianach w refundacji leków, Balicki powiedział, że trzeba przede wszystkim wprowadzić monitoring leków, wypisywanych przez lekarzy. Zdaniem posła SLD, rządowy pakiet powinien zostać skierowany do komisji sejmowych i poprawiony.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t110217.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koscielny;hierarcha;ostro;na;temat;in;vitro,194,0,693954.html) Kościelny hierarcha ostro na temat in vitro Rafał Grupiński z PO broni ustawy, którą w przyszłym tygodniu zajmie się Sejm.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t101894.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/premier;zapowiada;liberalna;ustawe;o;in;vitro,26,0,678426.html) Premier zapowiada liberalną ustawę o in vitro _ Lepsza jest nawet najbardziej liberalna regulacja niż to, co jest w tej chwili. _
bFfJgMUi
KOMENTARZE
(0)