Notowania

biden
03.10.2008 06:50

Biden: McCain nie ma pojęcia o ekonomii

Taki zarzut padł podczas debaty kandydatów na wiceprezydentów USA - Republikanki Sarah Palin i Demokraty Joe Bidena.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

ac">fot: PAP/EPAfot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/debata;biden-palin,galeria,1555,0.html)Kandydaci na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Biden i Sara Palin starli się w debacie telewizyjnej. Pierwsze sondaże wskazują na zwycięstwo Bidena. Palin wypadła jednak dużo lepiej niż się spodziewano.

Po kilku wywiadach telewizyjnych Sara Palin była krytykowana za brak kompetencji - nawet przez prawicowych komentatorów. Wczoraj w St. Louis była jednak pewna siebie i nie miała poważnej wpadki. Podczas debaty przekonywała, że wraz z Johnem McCainem będą reprezentować zwykłych Amerykanów. _ Będziemy walczyć o Amerykę - mówiła - o zwykłe amerykańskie rodziny jak moja _.

Gubernator Alaski kilka razy zaatakowała swego rywala. Biden unikał jednak bezpośrednich starć. Zamiast tego ostro krytykował Johna McCaina. Zwrócił uwagę, że kandydat partii republikańskiej wielokrotnie popierał budżety George'a Busha, które wpędziły Amerykę gigantyczne długi. Zarzucił mu także, że w Senacie sprzeciwił się zmianom w służbie zdrowia i objęciu ubezpieczeniem zdrowotnym 3 milionów 600 tysięcy dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Obama powiększa przewagę nad McCainem ]( http://news.money.pl/artykul/obama;powieksza;przewage;nad;mccainem,231,0,373991.html )
* [ Debata pomogła Obamie ]( http://news.money.pl/artykul/debata;pomogla;obamie,60,0,373564.html )
* [ Wyborcy nie chcą Palin ]( http://news.money.pl/artykul/wyborcy;nie;chca;palin,245,0,373493.html )
* [ Biden zmieszał Busha z błotem ]( http://news.money.pl/artykul/biden;zmieszial;busha;z;blotem,72,0,364616.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Ponadto Biden stwierdził, że kandydat Republikanów na prezydenta nie ma pojęcia o ekonomii, gdy mówi obecnie o silnych fundamentach amerykańskiej gospodarki. Powołał się przy tym na program McCaina.

Palin szybko zareagowała, odpowiadając, iż senator McCain odniósł się w swym komentarzu do amerykańskiej siły roboczej. Natomiast ubiegającego się o urząd prezydenta z ramienia Demokratów Baracka Obamę oskarżyła o dążenia do podwyższenia podatków.

W sondażu telewizji CNN 51 proc. widzów wskazało na zwycięstwo Bidena, 36 proc. na Palin. W badaniu CBS przeprowadzonym wśród niezdecydowanych wyborców kandydat Demokratów pokonał gubernator Alaski w stosunku 46 do 21procent.

Tagi: biden, palin, wybory, usa, prezydent, obama, mccain, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz