Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gdańska rafineria Grupy Lotos zdobyła tytuł 2011 Rafinery Plant of the Year

0
Podziel się:

Rafineria Grupy Lotos zdobyła tytuł 2011 Rafinery Plant of the Year. Uznanie zdobyła w oczach specjalistów z branży naftowej zrzeszonych w World Refining Association.

Gdańska rafineria Grupy Lotos zdobyła tytuł 2011 Rafinery Plant of the Year

- To dla nas bardzo ważne wyróżnienie - podkreśla Marek Sokołowski, wiceprezes zarządu Grupy Lotos SA. - W ciągu kilku ostatnich lat o budowie naszych instalacji było głośno w świecie. Szeroko i pozytywnie komentowano naszą decyzję o kontynuacji budowy pomimo bardzo niesprzyjających warunków makroekonomicznych. Teraz uhonorowano nas za pomyślny finał tej ogromnej inwestycji, która przynosi nam dziś znaczne korzyści ekonomiczne. To już drugie wyróżnienie dla Lotosu. Trzy lata temu gdańska firma także została uznana za rafinerię roku. Program 10+ kosztował ponad 5 mld zł i był w swoim czasie największą inwestycją przemysłową w kraju. Dzięki modernizacji i rozbudowie moce przerobowe rafinerii wzrosły z 6 do 10,5 mln tom ropy rocznie, a udział Lotosu w krajowym rynku paliw wzrósł do ponad 33 proc. W pierwszym półroczu tego roku rozpoczęły pracę wszystkie uruchomione w ramach programu instalacje World Refining Association to niezależna brytyjska instytucja, która działa na rzecz rozwoju sektora
przemysłowo-energetycznego. Współpracuje z największymi koncernami paliwowymi. Czytaj także: Lotos Kolej zwiększa udziały. Jest wiceliderem rynku przewozów towarowych Codziennie rano najświeższe informacje z Gdańska prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)