Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grecja: Anarchiści chcieli uciec z więzienia

0
Podziel się:

Wśród uciekinierów znaleźli się najgroźniejsi greccy przestępcy oraz członkowie jednej z anarchistycznych grup terrorystycznych.

Grecja: Anarchiści chcieli uciec z więzienia
(Willeecole/Dreamstime)

Podczas nieudanej próby ucieczki z więzienia w pobliżu Aten, grupa przestępców wzięła trzech strażników jako zakładników. Władzom udało się jednak opanować sytuację. _ Wszyscy zakładnicy są już wolni, a więźniowie powrócili do cel _ - poinformował wieczorem wiceminister sprawiedliwości Jeorjos Petalotis.

Przywódca uciekinierów, Panagiotis Vlastos, był uzbrojony. Nie wiadomo, w ja. Wśród więźniów, którzy podjęli próbę ucieczki, znaleźli się najgroźniejsi greccy przestępcy oraz członkowie jednej z anarchistycznych grup terrorystycznych. ki sposób zdobył w więzieniu broń.

Gdy próba ucieczki nie powiodła się, więźniowie obezwładnili trzech strażników. Mediatorom i adwokatowi Vlastosa udało się jednak przekonać więźniów, by uwolnili zakładników i poddali się.

Vlastos został skazany na dożywocie za dwa zabójstwa i spektakularne porwanie jednego z greckich armatorów. Członkowie grupy anarchistycznej odsiadują w więzieniu Korydallos pod Atenami wyroki za rozsyłanie do europejskich polityków listów z ładunkami wybuchowymi.

Czytaj więcej o greckich problemach
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecja;negocjuje;dlugi;do;konca;stycznia;chce;wyjsc;z;impasu,76,0,988492.html) Grecy negocjują dług. Trojka znów w Atenach Rząd Grecji rozpoczął negocjacje nie tylko kluczowe, lecz i trudne z przedstawicielami wierzycieli, zarówno prywatnych, jak i publicznych w sprawie restrukturyzacji greckiego długu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t197551.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/grecki;parlament;uchwalil;budzet;w;atenach;zamieszki,236,0,983788.html) Grecy zdecydowali o budżecie. W Atenach zamieszki Wysoce niepopularny dokument ma wykazać zagranicznym pożyczkodawcom, że Grecja zamierza uporać się z gnębiącym ją kryzysem finansowym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przez;walke;z;kryzysem;w;grecji;potanieje;mleko,213,0,983509.html) Z powodu kryzysu będą mieli tańsze mleko Przestarzałe regulacje rynkowe, których przykładem są restrykcje dotyczące mleka dla niemowląt, przyczyniły się do wzrostu kosztów utrzymania jeszcze przed kryzysem.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)

© 2026 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.