Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nagrali rozmowę Grasia z prezesem Orlenu. Jest odpowiedź Owsiaka

0
Podziel się:

Szef WOŚP był tematem rozmowy Pawła Grasia i szefa Orlenu Jacka Krawca.

Nagrali rozmowę Grasia z prezesem Orlenu. Jest odpowiedź Owsiaka
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bESiOSvF

Są kolejne rozmowy opublikowane przez _ Wprost _. Tym razem Paweł Graś rozmawia z prezesem Orlenu Jackiem Krawcem między innymi o wyborach do europarlamentu i obchodach 25 rocznicy wolnych wyborów w Polsce. W rozmowie pojawia się też wątek Jerzego Owsiaka. Na stronie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawił się już oficjalny komunikat.
_ _

[Aktualizacja: godzina 20:45]

_ - Owsiak chce ściągnąć kasę od spółek (...), 30 baniek _ - mówi prezes Orlenu Jacek Krawiec. To fragment opublikowanego przez _ Wprost _ nagrania rozmowy posła PO Pawła Grasia z Jackiem Krawcem, którzy spotkali się w lutym w restauracji Sowa&Przyjaciele.

bESiOSvH

Graś i Krawiec mówili między innymi o planach obchodów rocznicy 4 czerwca 1989 roku.

_ - Ta, bo 4 czerwca to obsadza rozumiem Bronek, te wszystkie obchody, jakichś tam koncert Rolling Stonesów chce według najnowszych moich informacji. Tylko kasy szukają oczywiście. To Owsiak organizuje, chce ściągnąć kasę od spółek (...), 30 baniek, nie? _ - mówi prezes Orlenu.

Owsiak odpowiada: To propozycja osób z Kancelarii Prezydenta

Szef WOŚP odcina się od całej sprawy: _ Zdecydowanie podkreślam, że niedopuszczalne jest sugerowanie, iż w jakikolwiek sposób mam związek z toczącą się aferą taśmową, czy też że chciałem ściągnąć kasę od spółek _- czytamy w oświadczeniu.

Jerzy Owsiak tłumaczy w nim, że to osoby z Kancelarii Prezydenta zaproponowali, by sponsorów imprezy szukać wśród spółek Skarbu Państwa:

bESiOSvN

Komunikat Jurka Owsiaka w sprawie afery taśmowej

Graś i Krawiec rozmawiają też o ewentualnym kandydowaniu Donalda Tuska na stanowiska w Unii Europejskiej.

_ - Ciężka decyzja, mówię, bardzo kusząca, bo to jednak idziesz w zupełnie inna orbitę, odseparowujesz się od tego wszystkiego, od tego syfu, (...), jesteś dużym misiem, odseparowujesz się od tego folkloru, od tego syfu _ - mówi Krawiec.

Rozmowa dotyczy też wyborów i ryzyka, że PO je przegra. - _ (...) przyjdą te oszołomy, k... i zrobią tu, k..., kocioł taki, że wszyscy będą mieli... wiesz _ - mówi prezes Orlenu.

bESiOSvO
Czytaj więcej w Money.pl
"Wprost" zapowiada ujawnienie kolejnych taśm Nagrania w całości redakcja przekaże zaś organom ścigania - jeśli o to wystąpią.
"Wprost" rozważa zażalenie ws. przeszukania Tygodnik ma 4 dni na podjęcie tej decyzji. Dotyczy to jednak tylko samego faktu wydania postanowienia o przeszukaniu.
Prezes PKN Orlen i Paweł Graś kolejnymi bohaterami afery taśmowej Na liście podsłuchiwanych osób są jeszcze m.in. Radosław Sikorski, Jacek Rostowski i Włodzimierz Karpiński.
bESiOSwi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)