Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
czechy
04.06.2013 08:08

Powódź w Czechach. Fala kulminacyjna w Pradze

Fala kulminacyjna na Wełtawie przechodzi przez Pragę i zmierza do Łaby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*W Czechach trzeci dzień wielkiej powodzi. Przez Pragę przechodzi fala kulminacyjna a poza stolicą ewakuują się mieszkańcy mniejszych miejscowości. *

Sprawdziły się zapowiedzi hydrologów. Fala kulminacyjna na Wełtawie przechodzi przez Pragę i zmierza do Łaby. Zainstalowane w ostatnich 48 godzinach stalowe zapory wzdłuż brzegów Wełtawy wytrzymują na razie napór wody. Dlatego nie doszło do ewakuacji dzielnic Karlin i Smichov.

Wielka powódź w Czechach. Zobacz zalane ulice w Pradze

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/wielka-powodz-w-czechach-fala-kulminacyjna-w-pradze-g555538.html)

Dramatycznie zmienia się sytuacja na Łabie koło Mielnika. Ewakuowane są tam mniejsze, okoliczne miejscowości.

Fala z Wełtawy dotrze do Łaby po południu i jeszcze bardziej skomplikuje już i tak trudną sytuację mieszkańców Usti. Tam po południu Łaba ma osiągnąć rekordowy poziom ponad 11 i pół metra. Dlatego o 6.00 rozpoczęto ewakuację 2 tysięcy osób.

DRAMATYCZNA SYTUACJA W PRADZE:

W kilku miejscach Czech doszło do przerwania wałów w mniejszych zbiornikach retencyjnych, między innymi w Zalezlicach, które odbudowano po niszczącej powodzi przed jedenastu laty.

Czytaj więcej w Money.pl
Powódź w Polsce: Nie ma powodów do paniki _ Ciężka sytuacja w Czechach nie ma praktycznie żadnego wpływu na powodzie w Polsce - zapewnia wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. _
Czy grozi nam powódź jak w Czechach? Sytuacja powodziowa na Dolnym Śląsku jest pod kontrolą i nie grozi nam scenariusz czeski - zapewnia wiceminister środowiska Piotr Woźniak.
Polska wycieczka uwolniona z powodzi Uczestnicy wycieczki z Gdańska , którzy wczoraj utknęli w jednym z czeskich hoteli, są już w drodze do kraju.
Tagi: czechy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz