Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekord mrozów. Tym razem na Białorusi

0
Podziel się

Minus 34 stopnie. Tyle dzisiejszej nocy odnotowały termometry na Białorusi.

Rekord mrozów. Tym razem na Białorusi
(Dreef/istockphoto)
bEaidqSZ

Dwie ostatnie noce były na Białorusi rekordowo mroźne. W miejscowości Brahina w obwodzie homelskim na południowym wschodzie kraju w nocy słupek rtęci spadł do minus 34,3 stopnia Celsjusza - poinformował portal meteoinfo.by.

Także poprzedniej nocy padł w Brahinie rekord mrozu - minus 33,2 stopnia. Poprzednie rekordy mrozu dla Białorusi, w nocy z 10 na 11 i z 11 na 12 lutego, wynosiły minus 32,9 i minus 31 st. Zanotowano je odpowiednio w 1956 r. w Wierchniedźwińsku oraz w tym samym roku w Połocku.

Nie był to pierwsze rekordy mrozu tej zimy. 2 lutego padł rekord mrozu na dla Mińska - minus 21 stopni. W nocy z 3 na 4 lutego temperatura w miasteczku Jezieryszcze w obwodzie witebskim spadła do minus 33,3 stopnia - była najniższej dla tej nocy na Białorusi od 1966 r.

bEaidqTb

Meteorolodzy prognozują na najbliższe dni ocieplenie. Temperatura w Mińsku ma wzrosnąć dzisiejszej nocy do minus 14 stopni. Nadal bardzo mroźno będzie jednak w Witebsku (północny wschód kraju) i Homlu, gdzie przewiduje się odpowiednio minus 23 i minus 29 stopni.

Jak podała dziś państwowa agencja BiełTA, od początku roku ponad 180 osób zginęło na Białorusi w pożarach. Ministerstwo do spraw Sytuacji Nadzwyczajnych zaapelowało o ostrożne obchodzenie się ze sprzętem grzewczym w mrozy.

Na początku lutego informowano też o 5 osobach, które zamarzły.

Więcej o mrozach czytaj w Money.pl
Tam było najzimniej Za nami bardzo mroźna noc. Najniższą temperaturę zanotowano w miejscowości Jabłonka na Podhalu minus 30 stopni.
Minus 28 stopni i trzy ofiary. Tak było dziś w... Od początku roku w Bułgarii zamarzło aż 25 osób. Tylko dzisiaj mrozy i burze pochłonęły trzy ofiary.
W Europie mróz. Prognoza pogody dalej groźna Z różnych państw europejskich nadchodzą wiadomości o kolejnych śmiertelnych ofiarach mrozów i o rekordowo niskich temperaturach.
bEaidqTC
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)