Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Statek z uchodźcami na pokładzie wywrócił się u wybrzeży Australii

0
Podziel się:

W akcji ratunkowej wzięły udział dwa australijskie okręty wojenne. Udało się uratować 144 osoby, wyłowiono też cztery ciała.

Statek z uchodźcami na pokładzie wywrócił się u wybrzeży Australii

Cztery osoby zginęły, gdy statek z uchodźcami na pokładzie wywrócił się u wybrzeży australijskiej Wyspy Bożego Narodzenia. Australijska marynarka zdołała uratować 144 pasażerów - poinformowały służby ratunkowe.

Agencje podają różne dane dotyczące liczby uchodźców, którzy płynęli statkiem; według AFP było ich około 180, AP podaje, że na pokładzie było 150 osób.

W akcji ratunkowej wzięły udział dwa australijskie okręty wojenne. Udało się uratować 144 osoby, wyłowiono też cztery ciała. Wieczorem (czasu lokalnego) przerwano akcję - poinformowała straż wybrzeża.

Wyspa Bożego Narodzenia jest australijskim terytorium zależnym i znajduje się na północny zachód od kontynentu. Jest najczęstszym celem podróży ludzi szukających w Australii azylu. Zazwyczaj wyruszają oni z portów w Indonezji, ryzykując rejs na pokładach rozklekotanych i często przeładowanych statków - wyjaśnia Reuters.

Czytaj więcej w Money.pl
Mają nowego premiera. Szykują się zmiany? W wewnętrznym głosowaniu deputowanych Partii nowy premier pokonał dotychczasową szefową rządu, która zapowiedziała rezygnację w razie niekorzystnego dla niej wyniku.
Łódź tonie na morzu. 80 osób na pokładzie Łódź z nielegalnymi imigrantami tonie na morzu między Indonezją i Australią. Na pokładzie znajduje się około 80 osób.
Miliony Syryjczyków bez dostępu do żywności Sytuacja może się jeszcze pogorszyć w 2014 roku, jeśli wciąż będzie trwał konflikt w Syrii .
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)