Notowania

włochy
28.07.2012 17:26

Uchodźcy uratowani. Płynęli pontonem

Jednym pontonem płynęło w sumie 75 osób. Wśród ocalonych są 24 kobiety, z tego cztery ciężarne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Siedemdziesięciu pięciu uchodźców płynących na dryfującym pontonie na wodach terytorialnych Malty uratowała włoska gwardia przybrzeżna. Wśród ocalonych są 24 kobiety, z tego cztery ciężarne.

Ponton, płynący bez silnika, zlokalizował maltański samolot patrolowy, zawiadomiony przez kapitanat portu w Rzymie. Rano nadeszła do niego telefoniczna prośba o pomoc. Anonimowy rozmówca dokładnie opisał sytuację. Kiedy stwierdzono, że jest ona rzeczywiście poważna, do akcji przyłączył się helikopter włoskiej marynarki wojennej, a kierunku pontonu wyruszyły dwie jednostki gwardii przybrzeżnej.

Wiozą one w tej chwili wszystkich rozbitków do portu na wyspie Lampedusa, gdzie w latach ubiegłych - szczególnie w czasie rewolucji w Tunezji, a następnie w Libii - masowo lądowali uchodźcy z obu tych krajów, a także z całej północnej Afryki. Na razie poinformowano jedynie, że wszyscy uchodźcy są cali i zdrowi. Nie ujawniono ich narodowości, ani skąd płynęli i jak długo byli w morzu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybierasz się do Włoch na wakacje? Uważaj W weekend temperatura na Sardynii i na Sycylii oraz na południu Półwyspu Apenińskiego ma znów przekroczyć 40 stopni Celsjusza.
Udawali niewidomych. Wyłudzili 700 tys. euro W Turynie włoska Gwardia Finansowa odkryła całą rodzinę fałszywych niewidomych, którzy udawali to ciężkie kalectwo od 1982 roku.
Pokolenie stracone. Po co te reformy? Premier Włoch wyraził opinię, że przesłanie nadziei może skierować dopiero do następnych pokoleń.
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz