Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Czesi zrzucają wodę

0
Podziel się
bEgurLRx

Czesi zrzucają wodę z dwóch mniejszych zbiorników retencyjnych. Nie są one w stanie pomieścić wody z intensywnych opadów deszczu - poinformował rzecznik czeskiego dorzecza Odry Czestimir Vlczek.
Według rzecznika zbiorniki retencyjne Oleszna koło Frydka-Mistka i Terlicko niedaleko Karviny zatrzymywały wodę z opadów aż do dzisiejszego popołudnia. "Nie są już jednak w stanie pomieścić dzisiejszych opadów. Pojemność zbiorników jest ograniczona i po prostu nie jesteśmy w stanie przyjąć pięćdziesięcioletniej wielkiej wody" - powiedział rzecznik Czestimir Vlczek w czeskiej telewizji publicznej. Dodał, że kierownictwo zbiorników retencyjnych nie spuszcza wody celowo. "Ze zbiorników odcieka tyle wody, ile spadnie do nich z intensywnych opadów" - oświadczył rzecznik.
Podobna sytuacja miała miejsce podczas pamiętnej powodzi w 1997 roku. Wówczas pojawiły się w Polsce wiadomości mówiące o tym, że czeska strona spuszcza wodę ze zbiorników retencyjnych celowo. Później okazało się, że była to nieprawda.

bEgurLSa
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)