Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podkarpacie
23.08.2008 12:41

Podkarpacie: 6. piknik militarny w Stępinie

W Stępinie koło Strzyżowa na Podkarpaciu miłosnicy historii i wojskowości będą mogli wziąć udział w 6. pikniku militarnym. Znajduje się hitlerowski schron kolejowy z czasów II wojny światowej. Jak przypomina historyk Krzysztof Winiarski, schron był jednym z obiektów kwartery południowej Hitlera. Nigdy nie został zniszczony, dlatego jest unikatem w skali europejskiej. Ma 480 metrów długości, a grubośc ścian żelbetonowych dochodzi nawet do 3 metrów i 20 cm. W schronie spotkali się Hitler z Mussolinim po inwazji Niemiec na ZSRR.

Podziel się
Dodaj komentarz

Obiekt można zwiedzać od maja do października. Podczas "Pikniku Stępina 2008" miłośnicy militariów będą mogli również podziwiać mundury, sprzęt i uzbrojenie z okresu II wojny światowej. Przygotowano tez wystawy historyczne.

Najbardziej emocjonującym momentem tegorocznego imprezy będzie rekonstrukcja walk w kamieniołomie, oddalonym o 2 kilometry od schronu. O godzinie 15 kilkudziesiecioosobowa grupa rekonstrukcyjna z Przemyśla przedstawi niemiecko-radzieckie bitwy na froncie wschodnim. W programie m.in. pokazy walki wręcz i w okopach. Uczestnicy grupy rekonstrukcyjnej wystąpią w oryginalnych mundurach, uzbrojeni w broń z II wojny światowej.

Tagi: podkarpacie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz