Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
08.06.2008 18:10

Rosyjscy nacjonaliści jednoczą się

Cztery ugrupowania nacjonalistyczne powołały koalicję Rosyjski Ruch Narodowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Jednoczą się rosyjscy nacjonaliści. Dziś w Moskwie cztery ugrupowania nacjonalistyczne postanowiły powołać koalicję o nazwie Rosyjski Ruch Narodowy.

Decyzje o połączeniu sił podjęła partia Wielka Rosja, Ruch Przeciwko Nielegalnej Migracji , Ruch Wyzwoleńczy - _ Naród _ i Rosyjski Ruch Publiczny. Rosyjscy nacjonaliści stawiają za cel wygraną w wyborach parlamentarnych.

Aleksander Bielow, lider Ruchu Przeciwko Nielegalnej Migracji powiedział, że - _ Rosja będzie nacjonalistyczna albo jej nie będzie w ogóle _. Dotychczas rosyjskie partie nacjonalistyczne znajdowały się na marginesie życia politycznego. Na razie trudno powiedzieć czy koalicja czterech ugrupowań cokolwiek zmieni.

Ludmiła Aleksiejewa, szefowa Moskiewskiej Grupy Helsińskiej uważa, że na razie jest jeszcze za wcześnie by mówić o zjednoczeniu się rosyjskich nacjonalistów. Jest to dopiero niebezpieczna - jej zdaniem - próba ich zjednoczenia. Według Aleksiejewej w jej wielonarodowym kraju hasło - _ Rosja dla Rosjan _ jest niebezpieczne, gdyż może doprowadzić do rozpadu kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: rosja, nacjonaliści, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz