Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Trybuna" - Ucieczka przed Schetyną

0
Podziel się:

"Trybuna" pisze, że szykuje się fala odejść z policji większa od odnotowanej w 2006 roku po czystce przeprowadzonej przez Ludwika Dorna. Minął niespełna miesiąc od zapowiedzi zmian w policyjnym systemie emerytalnym, a do biur kadr komend wojewódzkich już spływają raporty o zwolnienie ze służby. Dziura etatowa - ograniczona z końcem ubiegłego roku do blisko 3 tysięcy - gigantycznie wzrośnie - czytamy w "Trybunie".

Z informacji gazety wynika, że sama zapowiedź zmian spowodowała pierwszą falę wniosków o emerytury. Na Podlasiu raporty złożyło już 200 osób. Na Podkarpaciu 300. W największym garnizonie na Śląsku 125 raportów, z czego już 20 policjantów zwolnionych do cywila. W Krakowie odejście zadeklarowało 420 osób. W garnizonie stołecznym 20 stycznia było już 120 raportów o zwolnienie. Odejście ze służby deklaruje 323 funkcjonariuszy. Zwolnienia już idą w tysiące, a najgorsze przed nami - zapowiada dziennik.
Więcej na ten temat - w "Trybunie".

"Trybuna"/kry/lm

wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)

© 2026 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.