Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reggaeland Festiwal na nadwiślańskiej plaży w Płocku

0
Podziel się:

Rytmami reggae rozbrzmiewa nadwiślańska plaża w Płocku, gdzie koncert polskiej
grupy Pajujo rozpoczął w piątek po południu Reggaeland Festiwal 2010. Impreza potrwa do niedzieli.

Rytmami reggae rozbrzmiewa nadwiślańska plaża w Płocku, gdzie koncert polskiej grupy Pajujo rozpoczął w piątek po południu Reggaeland Festiwal 2010. Impreza potrwa do niedzieli.

"Najlepsza muzyka i upał. Wszystko, jak na Jamajce" - powiedział PAP o Reggaeland rzecznik festiwalu Mirosław "Maken" Dzięciołowski. Przypomniał, iż jedną z gwiazd imprezy będzie Julian Marley, syn legendarnego Boba Marleya, który wystąpi ze swą grupą The Uprising.

Reggaeland to zagraniczni i polscy wykonawcy, dwie sceny na plaży nad Wisłą oraz trzecia, dodatkowa scena na płockim Starym Rynku. "To pomysł prawie z ostatniej chwili, w zasadzie dla spacerowiczów. Chcieliśmy, by rytmy i atmosferę reggae poczuło też miasto, a nie tylko plaża" - dodał Dzięciołowski.

Julian "JuJu" Marley (ur. 1975 r. w Londynie)
pojawi się na głównej scenie nadwiślańskiej plaży w niedzielę w ramach trasy promującej jego ostatni album "Awake", za który w maju odebrał prestiżową nagrodę The International Reggae and World Music Awards w kategorii najlepszy album roku 2009. Julian Marley wystąpił dotychczas w Polsce tylko jeden raz - w kwietniu 2004 r. w Warszawie.

Gwiazdami płockiego Reggaeland będą także: obchodząca w tym roku 35-lecie działalności grupa Third World z Jamajki, jeden z najstarszych zespołów reggae oraz grupa Midnite z amerykańskich Wysp Dziewiczych, znana z transowych rytmów roots. Wystąpi również wokalista Johnny Clarke - legenda roots, jeden z najpopularniejszych artystów na Jamajce, który zaprezentuje się po raz pierwszy w Polsce, a towarzyszyć mu będzie brytyjska grupa Soothsayers.

Rodzimą twórczość reggae przedstawią m.in. Jamal, Natural Dread Killaz, Ras Luta, Maleo Reggae Rockers, Stage of Unity i Jafia Namuel, a także, Erijef Massive, Tabu i Fireinthehole.

Muzycznym koncertom towarzyszyć będą m.in. warsztaty tańca dancehall, prowadzone przez wicemistrzynię świata Ulę "Afro" Fryc, a także warsztaty bębniarskie, którym przewodzić będzie Ryszard Bazarnik, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie perkusji, zafascynowany rytmami afrykańskimi, posiadający kolekcję 180 bębnów.

Organizatorzy Reggaeland Festiwal 2010, Positive Music Promotion i World Media, spodziewają się, że w ciągu trzech dni imprezę odwiedzi kilka tysięcy widzów. Dla przyjezdnych, w pobliżu scen, przygotowano pole namiotowe, które zaczęło zapełniać się gośćmi już w czwartek po południu. (PAP)

mb/ abe/ mhr/

wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)

© 2026 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.