Notowania

opinia
08.10.2009 20:38

SMG: KRC: podzielone opinie ws. szefa CBA

37 proc. Polaków uważa, że Mariusz Kamiński źle kierował Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, przeciwnego zdania jest co trzeci pytany (34 proc.) - wynika z sondażu SMG/KRC dla czwartkowych "Faktów" TVN.

Podziel się
Dodaj komentarz

*37 proc. Polaków uważa, że Mariusz Kamiński źle kierował Centralnym Biurem Antykorupcyjnym, przeciwnego zdania jest co trzeci pytany (34 proc.) - wynika z sondażu SMG/KRC dla czwartkowych "Faktów" TVN. *

Wśród respondentów oceniających źle pracę Kamińskiego 22 proc. uważa, że raczej niedobrze kierował on Biurem, 15 proc. - że zdecydowanie źle.

Odpowiedzi pochlebne podzieliły się następująco: raczej dobrze - 19 proc., zdecydowanie dobrze - 15 proc.

W środę premier poinformował, że wszczął procedurę odwołania Kamińskiego z funkcji szefa CBA. Według Donalda Tuska szef Biura wykorzystał wszystkie możliwości operacyjne CBA przeciw konkurentom politycznym ws. tzw. afery hazardowej. W czwartek Tusk zapowiedział, że do końca tygodnia będzie czekał na opinię prezydenta Lecha Kaczyńskiego dotyczącą wniosku o odwołanie Kamińskiego. Zaznaczył, że - niezależnie od tego czy otrzyma, tę opinię - w poniedziałek podejmie decyzję w tej sprawie.

We wtorek Kamiński usłyszał w rzeszowskiej prokuraturze zarzut nadużycia uprawnień i kierowania niezgodnymi z prawem działaniami operacyjnymi CBA w sprawie tzw. afery gruntowej. Grozi za to kara do ośmiu lat więzienia.

Zgodnie z ustawą o CBA, szefa Biura powołuje i odwołuje premier po zasięgnięciu opinii prezydenta, Kolegium do Spraw Służb Specjalnych oraz sejmowej komisji ds. spraw służb specjalnych.

Millward Brown SMG/KRC przeprowadził sondaż telefoniczny 8 października na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1007 pełnoletnich osób. (PAP)

rda/ itm/ jra/

Tagi: opinia, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz