Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jazz
21.11.2009 10:00

Śpiewając jazz w Teatrze Polonia

Koncert "Śpiewając Jazz" z udziałem Marianny Wróblewskiej, Beaty Przybytek i Macieja Zakościelnego odbędzie się w poniedziałek w warszawskim Teatrze Polonia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Koncert "Śpiewając Jazz" z udziałem Marianny Wróblewskiej, Beaty Przybytek i Macieja Zakościelnego odbędzie się w poniedziałek w warszawskim Teatrze Polonia.

Impreza wpisuje się w tegoroczny cykl festiwalowy Jazz Jamboree.

Marianna Wróblewska, to jedna z najciekawszych wokalistek w historii polskiego jazzu, współpracowała niegdyś m. in. z Mieczysławem Koszem, Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym. Artystka powróciła na scenę jazzową po jedenastu latach nieobecności.

Jako wschodząca gwiazda, u boku Marianny Wróblewskiej wystąpi Beata Przybytek, absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach (2004), laureatka I nagrody w konkursie 29 Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2002).

Gospodarzem wieczoru będzie Maciej Zakościelny - popularny aktor telewizyjny, teatralny i filmowy. W ostatnim czasie ogromną popularność przyniosły mu role w komediach romantycznych Ryszarda Zatorskiego: "Tylko mnie kochaj" i "Dlaczego nie!".

Akompaniować wokalistom będzie Wojciech Kamiński - pianista jazzowy i aranżer, znany z występów w takich zespołach jak między innymi: Ragtime Jazz Band, Warszawscy Stompersi, Old Times Henryka Majewskiego.

Wraz z Kamińskim wystąpi Sławomir Piwowar - gitarzysta, od ponad 30 lat obecny na polskiej scenie jazzowej, rockowej i bluesowej. Współpracował z zespołami: Paradox, Bemibek, Czesławem Niemenem i grupą SBB.

Spektakl przygotował Zbigniew Dzięgiel - scenarzysta i reżyser. Koncert będzie wzbogacany projekcją archiwalnych zdjęć obrazujących artystyczną karierę Marianny Wróblewskiej.

W programie koncertu znajdzie się wiele standardów jazzowych, m. in.: kołysanka z "Rosemary's baby" Krzysztofa Komedy, "Cheek to cheek" Irvinga Berlina, "Stars Alabama" Franka Perkinsa a także "Lover man" Jimmy'ego Davisa, Rama Ramireza, Jamesa Shermana.

Organizatorami koncertu są Fundacja Jazz Jamboree oraz Fundacja "Kalinowe Serce". (PAP)

abe/ ls/

Tagi: jazz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz