Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestycje Alternatywne Profit chcą na GPW

0
Podziel się:

Spółka Inwestycje Alternatywne Profit, w której giełdowe Netmedia mają 31,8 proc. głosów, w ciągu od pół roku do dziewięciu miesięcy może zadebiutować na giełdzie.

Inwestycje Alternatywne Profit chcą na GPW
(PAP/Tomasz Gzell)

Spółka Inwestycje Alternatywne Profit (IAP), w której giełdowe Netmedia mają 31,8 proc. głosów, w ciągu od pół roku do dziewięciu miesięcy może zadebiutować na warszawskiej giełdzie - poinformował prezes Netmediów Andrzej Wierzba.

_ Spodziewamy się debiutu Inwestycji Alternatywnych Profit na warszawskiej giełdzie w ciągu od pół roku do dziewięciu miesięcy _ - powiedział Wierzba.

_ Niebawem spółka powinna rozpocząć intensywne prace nad prospektem emisyjnym. Część doradców do procesu IPO już została wybrana, a reszta powinna zostać wybrana w przyszłym tygodniu _ - dodał.

Netmedia wniosły aportem do IAP 93,8 proc. akcji spółki emonety.pl, która prowadzi w internecie sprzedaż monet kolekcjonerskich i numizmatów, w zamian obejmując akcje IAP, dające 31,8 proc. w kapitale zakładowym i głosach na WZA.

Działalność IAP skupiona jest głównie w obszarze sprzedaży metali szlachetnych, monet kolekcjonerskich polskich i zagranicznych oraz sprzedaży planów subskrypcyjnych emisji własnych serii numizmatycznych. IAP posiada portal numizmatyczny, sklep internetowy oraz platformę służącą do obrotu metalami szlachetnymi.

_ Spodziewamy się, że oferta publiczna IAP będzie obejmowała wyłącznie akcje nowej emisji. Środki z planowanej emisji spółka będzie chciała wykorzystać na rozwój działalności w kierunku menniczym _ - powiedział Wierzba.

_ Realizacja planów rozwojowych IAP będzie wymagała finansowania rzędu od 5 do 15 mln zł. Takiego rzędu powinna być mniej więcej wartość emisji _ - dodał.

Największymi akcjonariuszami IAP jest obecnie małżeństwo Mejerów, które posiada około 50 proc. akcji.

Wierzba poinformował, że IAP powinny w 2009 r. wypracować ponad 5 mln zł zysku netto i około 100 mln zł przychodów.

ZOBACZ TAKŻE:

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)