Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kontrakt Rafako w Jaworznie wydłużony

0
Podziel się:

Nowy termin ważności oferty Rafako i Mostostalu W-wa to 31 grudnia.

Kontrakt Rafako w Jaworznie wydłużony
(TAURONPE)
bETtzLkR

Do końca bieżącego roku został przedłużony termin ważności oferty konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno - poinformował Tauron w komunikacie.

_ - Konsorcjum przedłożyło także aneks do gwarancji bankowej wadialnej przedłużający okres ważności wadium do 31 grudnia 2013 r. włącznie _ - napisano w komunikacie.

W przetargu na budowę bloku o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno III Tauron wybrał ofertę konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa za 4,4 mld zł netto. Pierwotnie ważność oferty zwycięskiego konsorcjum upływała z końcem lipca. Do tego czasu spółki powinny przedstawić gwarancje bankowe, ale tego nie zrobiły. Następnie termin był wydłużany.

bETtzLkT

We wtorek Rafako poinformowało w komunikacie, że zrezygnowało ze współpracy z CPECC i NCPE przy realizacji kontraktu w Jaworznie. Spółka dopuszcza jednocześnie możliwość włączenia do projektu nowych partnerów o międzynarodowym doświadczeniu.

Rezygnacja ze współpracy z NCPE oraz CPECC w ramach projektu Jaworzno została spowodowana rozbieżnymi stanowiskami stron na realizację kontraktu oraz niemożnością uzgodnienia ostatecznej treści umowy podwykonawczej pomiędzy spółką a CPECC.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bETtzLlu
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)