Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

LS Tech-Homes otwiera 3 zakłady produkcjne budowane kosztem ok. 60 mln zł

0
Podziel się:
LS Tech-Homes otwiera 3 zakłady produkcjne budowane kosztem ok. 60 mln zł

LS Tech-Homes otworzyła w Studzienicach (śląskie) zakład produkcyjny o powierzchni użytkowej około 2,5 tys. m2, podała spółka. W czerwcu uruchomione zostaną przez firmę dwa kolejne zakłady w Koniecwaładzie (pomorskie) o powierzchni 2,5 tys. m2 każdy. Łączna wartość tych inwestycji to ponad 60 mln zł.

"Lokalizacje pod otwierane przez nas zakłady odpowiadają długofalowym planom firmy. Spółka posiadając zakłady na południu (mam tu na myśli ten już funkcjonujący w Czechowicach-Dziedzicach i teraz Studzienice) oraz na północy Polski (w czerwcu otworzymy zakład w Koniecwałdzie) jest infrastrukturalnie powiązana z wieloma regionami Europy. Posiada ponadto bardzo dobre warunki transportowe do przewozu produktów drogą morską" - skomentował prezes Leszek Surowiec, cytowany w komunikacie.

W zakładzie w Studzienicach znalazły się dwie linie technologiczne: do produkcji płyt kompozytowych oraz elementów wytwarzanych w technologii pultruzji. Praca w ramach linii do produkcji płyt będzie realizowana w systemie 3-zmianowym, a linii pultruzji w 2-zmianowym. Łącznie w zakładzie znajdzie zatrudnienie około 45 osób. Będą to zarówno pracownicy hali produkcyjnej, jak i biurowi, podano również.

LS Tech-Homes to producent paneli kompozytowych w technologii SIP, wykorzystywanych do budowy jedno i wielorodzinnych domów oraz obiektów przemysłowych. Od czerwca 2012 roku LS Tech-Homes jest notowana na giełdzie NewConnect.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)