Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Największy debiut giełdowy tego roku. Japońska Poczta chce pozyskać 11,5 mld dolarów

0
Podziel się:

W Japonii debiut poczty, planowany na początek listopada, będzie największą ofertą publiczną od 30 lat.

Największy debiut giełdowy tego roku. Japońska Poczta chce pozyskać 11,5 mld dolarów
(Wikimedia (public domain))
bELmczAl

Japońska Poczta szykuje się do największego w tym roku debiutu giełdowego na świecie. Gigant chce pozyskać z rynku 1,39 bln jenów (11,5 mld dolarów) i dać impuls japońskiej gospodarce - pisze BBC News.

W Japonii debiut poczty, planowany na początek listopada, będzie największą ofertą publiczną od 30 lat. Sprzedaż akcji pocztowego giganta ma pobudzić japońską gospodarkę i rynek kapitałowy.

Gospodarka Japonii potrzebuje takiego impulsu. W drugim kwartale skurczyła się o 0,3 proc. kwartał do kwartału. Chociaż spadek japońskiego PKB był mniejszy niż przewidywane 0,5 proc., analitycy podkreślają, że sytuacja wciąż jest trudna.

bELmczAn

Politycy mają nadzieję, że duży debiut skłoni Japończyków do przesunięcia oszczędności z depozytów bankowych na rynek kapitałowy.

Poczta Japońska zatrudnia 195 tys. ludzi i ma 24 tys. placówek. Firma kontroluje także największy japoński bank i największego ubezpieczyciela. W planowanym IPO, około 80 proc. akcji grupy zostanie sprzedanych rodzimym inwestorom.

Nieco większy debiut miał miejsce w ubiegłym roku. Chiński gigant z branży e-commerce Alibaba zebrał prawie 22 mld dolarów z sprzedaży akcji. Spółka weszła w skład giełdowego indeksu Nasdaq we wrześniu ubiegłego roku.

bELmczAO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)