Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Sebastian Gawłowski
|

Pol-Inowex pozyskuje nowe kontrakty

0
Podziel się

Pol-Inowex, któremu w ubiegłym roku kryzys przeszkodził w wejściu na giełdę, planuje podpisanie kolejnych dużych kontraktów i zatrudnienie nowych pracowników. O tym czy wróci do planów giełdowych firma poinformuje do końca roku.

Pol-Inowex pozyskuje nowe kontrakty
(wilhelmja/CC/Flickr)
bEgGHuCZ

Lider na rynku montażu, demontażu i relokacji obiektów przemysłowych w chwili obecnej prowadzi kilka dużych międzynarodowych projektów. Jednocześnie finalizuje rozmowy w sprawie nowych kontraktów.

Są to m.in. demontaż i pakowanie generatorów w Barcelonie, relokacja lakierni zderzaków samochodowych z Niemiec do Iranu, demontaż fabryki z branży chemicznej w Czechach.

Celem strategicznym Pol-Inowex jest umocnienie pozycji lidera w zakresie usług relokacyjnych w Europie Środkowo - Wschodniej. Firma chce to osiągnąć m.in. poprzez udział w dużych projektach - o wartości do 10 mln Euro, zwiększenie efektywności poprzez inwestycje w sprzęt i narzędzia specjalistyczne oraz optymalizację kosztów.

bEgGHuDb

- _ Nasza działalność jest odporna na wahania koniunktury. Gdy gospodarka przeżywa boom firmy inwestują w nowe technologie i urządzenia, a my pomagamy im demontować te stare. W czasach recesji natomiast przedsiębiorcy szukają oszczędności. Przenoszą np. produkcję do krajów o niższych kosztach pracy, czy też decydują się na demontaż starych, nieużywanych urządzeń i ich sprzedaż do krajów krajów słabiej rozwiniętych technologicznie. I tu też jesteśmy potrzebni _ - mówi Bartosz Świderek, Wiceprezes Zarządu Pol-Inowex.

W tym roku firma zakończyła realizację już ośmiu projektów, w tym m.in. montażu Fabryki Bloczków Betonowych H+H w Petersburgu (Rosja). Projekt ten rozpoczął się we wrześniu 2008, a prace zostały zakończone w czerwcu 2009. Inne zrealizowane w tym roku projekty to m.in.:

- demontaż silosa w cukrowni w Castiglion Fiorentino (Włochy),
- demontaż mieszadeł w byłej cukrowni Wierthe (Niemcy),
- demontaż izolacji kotła i turbiny w Aalen (Niemcy),
- demontaż stacji odcukrzania melasy w Jesi (Włochy).

Obecnie firma realizuje kilkanaście projektów w tym także w Polsce. Jest to demontaż kotła oraz rozbiórka budynku w Kompleksie Energetycznym ANWIL S.A. Inne realizowane obecnie projekty to m.in.:

bEgGHuDh

- demontaż kotła i turbiny w Guignicourt (Francja),
- demontaż instalacji odsiarczania paliw w Linz (Austria),
- demontaż dwóch turbin gazowych w Hamburgu (Niemcy).

Pol-Inowex S.A. jest obecny na rynku od 1991 r. i ma na koncie ponad 20 tys. ton zdemontowanych i zamontowanych urządzeń, maszyn oraz kompletnych linii technologicznych.

bEgGHuDC
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)