Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokom Investments dokapitalizuje Beskidzki Dom Maklerski

0
Podziel się:

Prokom Investments obejmie w drodze niepublicznej emisji ponad 4 mln nowych akcji serii "W" BDMu i zwiększy w ten sposób zaangażowanie w spółkę do 50,69 proc. z 21,57 proc.

Prokom Investments dokapitalizuje Beskidzki Dom Maklerski
(spółka)
bESpXdMB

Prokom Investments obejmie w drodze niepublicznej emisji ponad 4 mln nowych akcji serii "W" Beskidzkiego Domu Maklerskiego i zwiększy w ten sposób zaangażowanie w spółkę do 50,69 proc. z 21,57 proc.

Wartość nowej emisji wyniesie 30,63 mln zł.

"Zwiększenie zaangażowania kapitałowego przez Prokom Investments pozwoli na dalszy rozwój Beskidzkiego Domu Maklerskiego - środki są nam potrzebne na ciekawe, dochodowe inwestycje kapitałowe oraz stworzenie nowych usług i produktów dla naszych klientów" - powiedział prezes BDM Jacek Rachel.

bESpXdMD

"To także kolejny krok BDM w stronę debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział tak poważnego partnera finansowego jakim jest Prokom Investments, wzmocni naszą pozycję kapitałową i rynkową - powinien więc być pozytywnie odbierany przez analityków oraz przyszłych inwestorów" - dodał.

_ W połowie lipca Ryszard Krauze informował, że BDM może trafić na GPW jeszcze przed końcem 2007 roku. _BDM działa na rynku kapitałowym od 1993 roku, a w 1999 spółka otrzymała status członka Giełdy Papierów Wartościowych. Spółka świadczy pełen zakres usług maklerskich, dopuszczalnych na polskim rynku kapitałowym: usługi brokerskie, zarządzanie portfelami inwestycyjnymi, usługi z zakresu bankowości inwestycyjnej oraz usługi analityczne. BDM pełni również rolę Autoryzowanego Doradcy na rynku NewConnect.

BDM w 2006 r. uzyskał ponad 20,9 mln zł zysku netto. Zysk netto w pierwszym półroczu 2007 r. przekroczył 10 mln zł.

bESpXdNe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)