Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Hakerzy wykradli dane bezcenne dla amerykańskiej armii

0
Podziel się:

Obce specsłużby wykradły dane z firmy, zaopatrującej amerykańską armię. Pentagon twierdzi, że ma już na nich sposób.

Hakerzy wykradli dane bezcenne dla amerykańskiej armii
(mindfrieze/CC/Flickr)

Zagraniczna służba wywiadowcza wykradła 24 tys. plików komputerowych z bazy danych firmy, zaopatrującej amerykańskie siły zbrojne - poinformował zastępca ministra obrony USA William Lynn.

Ujawnił on ten fakt, przedstawiając nową cyberstrategię Pentagonu, w której cyberprzestrzeń uznana jest za taką samą _ domenę operacyjną _ jak morze, powietrze i ląd. Oznacza to, że siły zbrojne będą ćwiczyć również w przestrzeni wirtualnej w celu przygotowania się do obrony przed atakami hakerskimi.

Jak oświadczył Lynn, uważa się, że dokonana w marcu kradzież danych była dziełem zagranicznej służby wywiadowczej. Dodał, że ofiarą ataku padła firma, projektująca systemy uzbrojenia i wyposażenie obronne. Odmówił jednak podania, o wywiad jakiego państwa chodzi, jak również nazwy poszkodowanej firmy i tego, co zawierały pliki.

_ - Było to 24 tys. plików, co jest dużo. Ale nie sądzę, by było to największe z tego, co dotąd widzieliśmy (w kradzieżach komputerowych) _ - zaznaczył wiceszef Pentagonu w przemówieniu w Państwowym Uniwersytecie Bezpieczeństwa.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z USA (AlJazeera, ang):

Pracownicy ministerstwa obrony USA korzystają łącznie z ponad 15 tys. sieci komputerowych oraz 7 mln komputerów w setkach miejsc na całym świecie. Liczba wejść na resortowe sieci wynosi miliony dziennie, a w wyniku ich penetrowania zawłaszczono olbrzymie ilości danych.

Z dokonanych ostatnio szacunków wynika, że kradzieże własności intelektualnej i informacji z komputerów agend rządowych i firm prywatnych spowodowały szkody gospodarcze na łącznie ponad bilion dolarów - wskazał Lynn.

Według niego, w ramach aktywnej obrony Pentagon wprowadzi do swych sieci informatycznych nowe zabezpieczenia w postaci czujników, oprogramowania i podpisów, by wykryć i zablokować podstępne kody, zanim zdołają one wyrządzić szkodę.

_ - Nasza strategia skupia się na eliminowaniu korzyści z ataku. Jeśli atak nie osiągnie swego zamierzonego rezultatu, ten, kto chciałby nam zaszkodzić, będzie miał mniej powodów, by stawiać nas za cel w cyberprzestrzeni w pierwszej kolejności _ - podkreślił Lynn.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/niemcy;szykuja;sie;na;atak;hakerow,168,0,852136.html) Niemcy szykują się na atak hakerów Niemiecki minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Friedrich oficjalnie otworzył narodowe centrum obrony przed atakami cybernetycznymi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/222/t81118.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;hakerow;na;citigroup;skradziono;dane;360;tys;osob,5,0,851973.html) Atak hakerów na Citigroup. Skradziono dane 360 tys. osób Firma Citigroup poinformowała, że skala majowego ataku hakerskiego była dużo większa niż pierwotnie podawano.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t93835.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;hakerow;na;strony;cia,103,0,851815.html) Atak hakerów na strony CIA Blokada serwisów Centralnej Agencji Wywiadowczej jest dziełem tej samej grupy hakerów, która odpowiada za niedawne ataki cybernetyczne na Senat USA, firmy Sony i News Corp oraz telewizję publiczną PBS.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)