Notowania

tv trwam
16.02.2012 13:47

Telewizja Trwam na multipleksie? Parlament jej nie wesprze

Sejm nie wezwie premiera, by ten skontrolował decyzję o nieprzyznaniu katolickiemu nadawcy koncesji na naziemne nadawanie cyfrowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Okrzykami _ hańba _ zakończyło się w sejmowej komisji głosowanie w sprawie Telewizji Trwam. Sejm nie wezwie premiera, by ten skontrolował decyzję o nieprzyznaniu katolickiemu nadawcy koncesji na naziemne nadawanie cyfrowe.

Na zdjęciu założyciel TV Trwam ojciec Tadeusz Rydzyk, posłanka PiS Anna Sobecka i ojciec Grzegorz Moj przed posiedzeniem sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu

Sejmowe Biuro Analiz Prawnych stwierdziło, że interwencja premiera jest niemożliwa, bo Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która nie przyznała koncesji, nie podlega prezesowi Rady Ministrów. Mimo to część posłów uznała, że premier Radę skontrolować może i chciała się wypowiedzieć w tej kwestii.

Iwona Śledzińska Katarasińska, prowadząca obrady Komisji Kultury i Środków Przekazu, zamknęła dyskusję, nie dopuszczając zapisanych posłów do głosu i poddała dezyderat pod głosowanie. Podkreśliła jednocześnie, że głosowanie uważa za bezprzedmiotowe, ale nie dopuści do powtórzenia wczorajszej awantury, gdy na połączonych komisjach nie przegłosowano wniosku o skontrolowanie Rady przez NIK. Dodała, że nie ma arystokratycznego nazwiska, tak jak prowadzący wczorajsze posiedzenie poseł PiS Arkadiusz Czartoryski, inaczej też będzie wyglądać dziś praca posłów: chcą głosowania, to ono będzie.

Przeprowadziła je przekrzykując posłów. Okazało się, że tylko jeden z nich był za przyjęciem dezyderatu wzywającego premiera do zainteresowania się sprawą Telewizji Trwam. Podanie wyników zagłuszyły okrzyki _ hańba _, _ marksizm i leninizm _ i _ oto demokracja w wykonaniu Platformy Obywatelskiej _.

Obecny na posiedzeniu komisji ojciec Tadeusz Rydzyk, którego fundacja nadaje Telewizję Trwam, skomentował obrady słowami _ Sejm niemy _, _ to współczesna przemoc _ i _ jeszcze chwila i będą nas zamykali _.

Nadająca Telewizję Trwam fundacja redemptorysty, Lux Veritatis, przygotowuje wniosek w sprawie nieprzyznania jej koncesji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Czytaj więcej o telewizji cyfrowej w Polsce
Rydzyk w Sejmie. Posłuchaj awantury Awanturą, ogólną frustracją i waleniem w meble skończyło się posiedzenie połączonych Sejmowych Komisji Kultury i Środków Przekazu oraz Kontroli Państwowej.
Od 2013 roku wyłącznie telewizja cyfrowa Sejm uchwalił w piątek ustawę o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Zgodnie z nią do końca lipca 2013 r. nadawanie analogowe wyłączą: Telewizja Polska (TVP 1, TVP 2, regionalne programy telewizyjne), Polsat, TVN, TV4 i Telewizja Puls.
Tagi: tv trwam, wiadomości, wiadmomości, kraj, telekomunikacja, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz