Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Paweł Bejda nowym wicewojewodą łódzkim

0
Podziel się:

Radny powiatu łowickiego Paweł Bejda (PSL) został nowym wicewojewodą łódzkim.

Paweł Bejda nowym wicewojewodą łódzkim
(imagestock/iStockphoto)

Radny powiatu łowickiego Paweł Bejda (PSL) został nowym wicewojewodą łódzkim. To stanowisko było nieobsadzone od ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych, w których dotychczasowa wicewojewoda Krystyna Ozga (PSL) zdobyła mandat poselski.

Decyzję o powołaniu Bejdy podjął premier Donald Tusk. Nowy wicewojewoda rozpoczął już pracę w urzędzie. Będzie nadzorował wydział spraw obywatelskich i infrastruktury.

Bejda pochodzi z Łowicza. Jest inżynierem mechanikiem. W PSL pełni funkcję wiceprezesa zarządu wojewódzkiego. Jak powiedział w czwartek na konferencji prasowej doświadczenie samorządowe zaczął zdobywać w 2002 roku pełniąc funkcję zastępcy burmistrza Łowicza. Odpowiadał wówczas m.in. za inwestycje i remonty, sprawy komunalne, gospodarkę gruntami, działalność gospodarczą.

W wyborach samorządowych w 2006 roku został radnym powiatu łowickiego. Od 2007 roku był dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Skierniewicach.

Bejda jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów. Interesuje się literaturą i kinem. Lubi podróżować, jeździć na nartach i żeglować.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)