Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Facebook i Nasza Klasa niszczą małżeństwa

0
Podziel się:

Dowody zdrady z portalu można przedstawić w sądzie.

Facebook i Nasza Klasa niszczą małżeństwa
(Claudiad/iStockphoto)

W Wielkiej Brytanii w prawie każdą sprawę rozwodową zamieszany jest jakiś portal społeczności owy – doniósł dziennik The Daily Telegraph. Jak to wygląda w Polsce?

- _ Przeglądanie konta na portalu społecznościowym to dość powszechny sposób monitorowania zachowań współmałżonków. Zdarza się, że flirt zatrzymuje się tylko w sferze wirtualnej , jednak także tego rodzaju emocjonalne odejście od partnera jest formą zdrady. Gdy internetowa znajomość jest przenoszona do rzeczywistości, portale społecznościowe mogą być źródłem pozyskiwania dalszych dowodów _ – mówi w rozmowie z *iWoman.pl *adwokat Luiza Müller.

Konto na portalu społecznościowym może być źródłem dowodowym, a informacje tam znalezione mogą zostać uznane przez sąd jako środki dowodowe, tak samo jak, często przedstawiane w sprawach rozwodowych, zdjęcia czy nagrania rozmów telefonicznych.

Obwinianie portali społecznościowych o większą liczbę dowodów byłoby jednak sporym nadużyciem. Według psychologów, to nie w nich leży bezpośrednia przyczyna konfliktów w związkach.

- _ W swojej pracy terapeutycznej nie spotkałam się z przypadkiem, kiedy to przyczyną kryzysu lub rozpadu małżeństwa był portal społecznościowy. Poszukiwanie kontaktów towarzyskich i flirtowanie w takich miejscach jest przeważnie skutkiem innych problemów w związku. Należy jednak odróżnić normalne kontakty od chęci zaspakajania swoich potrzeb w internecie _– mówi w rozmowie z iWoman.pl psycholog Aleksandra Hotała.

- _ Oczywiście zdarza się, że partnerzy kontrolują swoje konta i odkryte tam rozmowy są powodem do zazdrości, ale najczęściej wiąże się to z chęcią nadmiernej kontroli partnera i chorobliwej zazdrości _ – dodaje.

kraj
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)