Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Grecka telewizja publiczna znowu nadaje

0
Podziel się:

Decyzja rządu wywołała w Grecji oburzenie i kolejną falę protestów.

Grecka telewizja publiczna znowu nadaje
(AP/Fotolink/East News)

Grecka telewizja publiczna wznowiła nadawanie. Rząd w Atenach zawiesił wcześniej działalność mediów państwowych ze względów oszczędnościowych. Według rządzących, media publiczne (ERT) były nierentowne i pochłaniały rocznie 300 milionów euro z budżetu.

Zawieszenie działalności ERT spowodowało zwolnienie ponad 2600 pracowników.
Decyzja rządu wywołała w Grecji oburzenie i kolejną falę protestów. Media zagraniczne oskarżały władze w Atenach o autorytaryzm. Także Europejska Unia Nadawców (EBU), zrzeszająca 74 nadawców, w tym Polskie Radio, wystosowała do premiera Grecji Antonisa Samarasa list z wyrazami zaniepokojenia z powodu zamknięcia ERT, żądając natychmiastowego cofnięcia tej decyzji.

Zgodnie z warunkami, na których Grecja otrzymała pożyczkę z UE i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, rząd w Atenach musi w tym roku zwolnić 4 tysiące osób zatrudnionych w sektorze publicznym.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecy w napięciu na ulicach. Unia obiecała... -_ Zabierajcie swoje memorandum i wynoście się stąd _ - wykrzykiwali w ciągu dnia Grecy.
To będzie przełomowy rok dla Grecji Minister Kostas Hatzidakis powiedział polskim dziennikarzom, że w nadchodzących latach jego kraj będzie się dynamicznie rozwijał.
W Grecji dramat. A ważą się losy przyznania miliardów euro pomocy Premier chce wysłać 12,5 tysiąca urzędników na przymusowe urlopy. Wściekli Grecy protestują.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)