Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Udaremnili przemyt papierosów za 2,2 mln euro

0
Podziel się

Celnicy i hiszpańska Gwardia Cywilna powstrzymali przemyt 465 tysięcy paczek papierosów Marlboro o wartości rynkowej 2,2 mln euro.

Udaremnili przemyt papierosów za 2,2 mln euro
bEqHKXkl

Towar pochodził z Chin i jechał do Francji. Aresztowano 10 osób - poinformowało hiszpańskie ministerstwo spraw wewnętrznych.

Wśród 10 zatrzymanych jest _ osiem osób z polskim obywatelstwem (w tym dwie pochodzenia azjatyckiego) i dwóch Hiszpanów _ - czytamy w komunikacie MSW.

Papierosy znajdowały się w pochodzącym z Chin kontenerze. Był on prawdopodobnie przeznaczony na rynek francuski, gdyż _ napisy na opakowaniach papierosów były w języku francuskim _ - podało MSW.

bEqHKXkn

Gwardia Cywilna i służby celne namierzyły kontener po jego przybyciu 24 lipca do portu w Walencji na wschodzie Hiszpanii. 7 sierpnia wydały zgodę na opuszczenie portu przez kontener, który trafił do miasta Fortuna w regionie Murcja.

Gwardia interweniowała dopiero podczas przepakowywania papierosów do ciężarówki na zagranicznych numerach rejestracyjnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Światowa siatka handlu ludźmi. Wpadli Policja hiszpańska i włoska zlikwidowały szajkę przemytników ludzi, która organizowała z Chin przerzut do Europy i USA nielegalnych imigrantów.
Strażnicy przechwycili rekordowy przemyt Przechwycono trzy samochody oraz 5,5 tysiąca kartonów papierosów o łącznej wartości ponad 600 tysięcy złotych
Przemycali towar o wartości 6,5 mln zł! Rekordowy przemyt 650 tysięcy paczek papierosów wykryli podlascy celnicy oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego.
bEqHKXkO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)